Subskrypcje na Instagramie, czyli grosza daj influencerowi

29.01.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Subskrypcje na Instagramie, czyli grosza daj influencerowi
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Instagram podobnie do innych mediów społecznościowych, służy zarazem do rozrywki, kontaktów z innymi osobami, ale też do zarabiania pieniędzy. Dla wielu twórców Instagram jest świetną platformą marketingową, dzięki której zwielokrotniają swoje zyski. Istnieje też spora grupa influenserów, którzy dzięki IG osiągają wielkie przychody.

Teraz te dochody mogą się jeszcze powiększyć na skutek wprowadzanych właśnie zmian. Subskrypcje na Instagramie sprawią, że twórcy zarobią więcej.

Wsparcie dla twórców Instagram
Wsparcie dla twórców działających na Instagram

Wkrótce instagramowi twórcy dostaną kolejne narzędzie, które pozwoli w prosty sposób zarabiać. Subskrypcje na Instagramie będą działały podobnie do wielu innych serwisów, na których fani mogą dobrowolnie stać się patronami danego twórcy. Tak działają niezależne serwisy (np. Patronite), podobna funkcjonalność istnieje także w YouTube.

Dowiedz się, jak wspierać ulubionych twórców:
patronite
Co to jest Patronite? Czy finansowanie społecznościowe działa?

Twórcy będą mogli zarobić, ale póki co nie w Polsce

Tak, jak w przypadku innych nowości, możliwość wspomagania twórców początkowo pojawi się w Stanach Zjednoczonych. To tam instagramowi fani jako pierwsi będą mogli wspierać właścicieli obserwowanych i lubianych kont.

Subskrypcje na Instagramie będą wynosiły od 0,99$ do 9,99$ miesięcznie.

Na takim rozwiązaniu być może skorzysta każdy. Twórca będzie tworzył ciekawy content, aby zainteresować swoich fanów. Tym samym followersi jego konta chętnie odwiedzą dany profil. Na wszystkim zarobi oczywiście META (do niedawna Facebook) – właściciel Instagrama.

Instagram
Instagram – dla niektórych rozrywka, dla innych sposób na zarabianie pieniędzy.

Odznaki dla twórców

Kilka miesięcy temu Instagram wprowadził dla twórców inną funkcjonalność pozwalającą na zarabianie. Funkcja Odznaki” pozwala wspierać twórców podczas transmisji na żywo. Odznaką mogą być jedno, dwa lub trzy serca. Wyświetlają się obok komentarza na live danego influensera. Co zrobić, aby otrzymać taką odznakę?

Odznakę można kupić podczas transmisji na żywo za 0,99$, 1,99$ lub 4,99$.

To od wpłaconej dla twórcy kwoty zależy, ile serduszek pojawi się przy naszym komentarzu. Dodatkowo trafimy na listę widoczną dla twórcy – będziemy na niej nawet przez 90 dni.

Streaming live na instagram
Fani mogą wspierać ulubionych twórców na IG podczas oglądania streamów na żywo

Kto może ubiegać się o komentarze z Odznakami?

Taka funkcja dostępna jest dla pełnoletnich osób, których profile na IG mają minimum dziesięć tysięcy followersów. Ponadto wymagane jest posiadanie konta twórcy lub konta firmowego swojej marki. W tej sytuacji twórca i prezentowana przez niego treść muszą również spełniać odpowiednie zasady. Być może podobne wymogi będą stawiana w przypadku subskrypcji.

Zobacz także inne artykuły na temat Instagrama:

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.