Strażnicy Galaktyki vol. 3 – emocjonalny zwiastun już dostępny. O czym opowie tytuł?

14.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Strażnicy Galaktyki vol. 3 – emocjonalny zwiastun już dostępny. O czym opowie tytuł?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“Strażnicy Galaktyki vol. 3” możecie zobaczyć już na pierwszym zwiastunie. To nostalgiczny, emocjonalny rzut oka na ostatni (przynajmniej w dotychczasowym kształcie) rozdział w historii kosmicznych najemników. O czym opowie kolejny tytuł z 5. fazy Sagi Multiwersum? Kiedy premiera?

Strażnicy Galaktyki vol. 3 – zwiastun

Film “Strażnicy Galaktyki vol. 3” od MCU, podążając za słowami reżysera Jamesa Gunna, może okazać się pożegnaniem z ekipą tytułowych bohaterów w dotychczasowym kształcie:

W Strażnikach Galaktyki Vol. 3 od Marvel Studios nasza uwielbiana banda wyrzutków prezentuje się trochę inaczej. Peter Quill, wciąż zdruzgotany utratą Gamory, musi zjednoczyć swoją ekipę, by bronić nie tylko wszechświata, ale także jednego ze swoich. Niepowodzenie będzie oznaczać koniec Strażników, jakich znamy.

Kolejnymi kluczowymi elementami fabularnymi będą ujawnienie przeszłości (smutnego jak nigdy dotąd) Rocketa, pożegnanie z Draxem oraz starcie Strażników z Adamem Warlockiem.

Gdyby tego było mało, wiele zamieszania wprowadzi powrót Gamory w jej nowej, nieznanej odsłonie:

Gamora jest miłością życia Star-Lorda; romantyczną miłością jego życia. Poradził sobie ze stratą Yondu i oczywiście swojej matki. A teraz musi zmierzyć się ze stratą Gamory, jedynej osoby, która naprawdę go znała i kochała. Ona [powracająca Gamora] nie wie, kim on jest. To naprawdę miało ogromny wpływ zarówno na niego osobiście, jak i na jego zdolność do bycia przywódcą Strażników Galaktyki. Obnaża to Strażników i czyni ich bezbronnymi […]

– mówi Chris Pratt, wcielający się w rolę Quilla. 

Strażnicy Galaktyki vol. 3 – obsada i twórcy 

Po wielu perturbacjach wizerunkowych reżyserem i scenarzystą tytułu również tym razem pozostał James Gunn.

Obsada “Strażnicy Galaktyki vol. 3” prezentuje się zaś następująco: Chris Pratt (Star-Lord), Zoe Saldaña (Gamora), Karen Gillan (Nebula), Dave Bautista (Drax), Bradley Cooper (Rocket), Pom Klementieff (Mantis) oraz Vin Diesel (Groot). 

Kiedy premiera?

Film “Strażnicy Galaktyki vol. 3” zadebiutuje 5 maja 2023 roku. W oczekiwaniu na premierę warto zapoznać się zaś ze świąteczną krótkometrażówką pt. “Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta”, którą znajdziecie już w serwisie Disney+.

Źródło: Collider, Deadline, materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.