Kiedy start prac na planie “Stranger Things 5”? Gwiazda serialu zdradziła datę!

01.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Kiedy start prac na planie “Stranger Things 5”? Gwiazda serialu zdradziła datę!
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Stranger Things 5” jest zdecydowanie jedną z najgłośniejszych wyczekiwanych premier. Fani dzieciaków z Hawkins pozostają więc czujni na wszelkie doniesienia w przedmiocie startu prac nad produkcją. Głos w tym zakresie zabrała właśnie jedna z jej gwiazd, wychodząc naprzeciw spekulacjom, które zdążyły się już nawarstwić. Zatem, kiedy start prac na planie “Stranger Things 5”? Odpowiedź poniżej!

Kiedy start prac na planie “Stranger Things 5”? Ujawniono datę!

Wspomnianą gwiazdą jest nie kto inny jak serialowy Will, a więc Noah Schnapp.

Okazją do podzielenia się nowiną z fanami serii był przeprowadzony przez aktora live, podczas którego zdradził, że pierwszy klaps na planie “Stranger Things 5” padnie jeszcze w maju tego roku.

Taki dobór terminu umożliwi mu połączenie obowiązków szkolnych i zawodowych – bezpośrednio po ukończeniu szkoły Schnapp będzie mógł bowiem wziąć udział w pierwszych zdjęciach do serialu. 

Stranger Things 5 – data premiery 

Wiedząc już, kiedy start prac na planie “Stranger Things 5”, można poczynić pierwsze przewidywania co do daty premiery finałowej odsłony serialu. W tym kontekście najczęściej pojawiającą się datą jest połowa 2024 roku

Finałowy sezon ma składać się z ośmiu, trwających łącznie 10 godzin odcinków, z czego ten zamykający serię ma trwać imponujące 2,5 godziny! Stwarza to przestrzeń dla zabiegu, z którym mieliśmy do czynienia przy okazji premiery “Stranger Things 4”, tj. podziału 5. sezonu na dwie części, kolejno debiutujące na łamach platformy. Może się więc okazać, że w okolicy wspomnianego powyżej terminu zobaczycie określony wycinek tego, co przygotowali dla Was twórcy na zakończenie przygody z tytułem. 

Nie musicie się jednak martwić, że serwis Netflix pójdzie w ślady konkurencyjnych platform VOD, oferując cotygodniowe premiery – każdorazowo po jednym epizodzie. Taki scenariusz wykluczył bowiem już jakiś czas temu Peter Friedlander – szef działu produkcji odcinkowych platformy.  

O kolejnych doniesieniach na temat premiery “Stranger Things 5” będziemy Was informować na bieżąco. 

Źródło: Collider, twitter.com/simplytomh, materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.