Search icon

“Sto lat samotności” – Netflix zekranizował arcydzieło literatury. Pierwszy zwiastun serialu

22.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
“Sto lat samotności” – Netflix zekranizował arcydzieło literatury. Pierwszy zwiastun serialu
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Netflix zapowiada “Sto lat samotności” – serial, będący pierwszą próbą ekranizacji wybitnej powieści Gabriela Garcii Marqueza o tym samym tytule. Co już wiadomo na temat produkcji i kiedy możemy spodziewać się jej premiery?

Sto lat samotności – zwiastun Netflixa

W sieci zadebiutował już pierwszy zwiastun serialu “Sto lat samotności” – aż 16-odcinkowej serii, przenoszącej na ekran jedną z najlepszych powieści XXI wieku, a zarazem absolutną klasykę literatury iberoamerykańskiej. 

Jej autorem jest Gabriel Garcia Marquez – mistrz realizmu magicznego i laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, który nie krył swoich obaw co do ewentualnych prób ekranizacji jego słynnego dzieła. 

Mimo to Netflix podjął to niebagatelne wyzwanie jeszcze w 2019 roku. Teraz prezentuje zaś pierwsze efekty poczynionych prac. Oficjalny zwiastun serialu, którego publikacja zbiegła się w czasie z 40. rocznicą zdobycia Nobla przez Marqueza, znajdziecie poniżej: 

Tytuł streścić można jako uniwersalną, wielopokoleniową sagę, naznaczoną przez doświadczenia kolonializmu i wojen domowych. Serwis opisuje ją zaś w następujących słowach: 

»Sto lat samotności« opowiada historię rodziny Buendiów dręczonej przez szaleństwo, niemożliwą miłość, wojnę i strach przed klątwą, która skazuje ich na sto lat samotności w mistycznym mieście Macondo.

Sto lat samotności – obsada i twórcy 

W obsadzie produkcji znaleźli się: Claudio Cataño, Jerónimo Barón, Marco González, Leonardo Soto, Susana Morales, Ella Becerra, Carlos Suaréz, Moreno Borja i Santiago Vásquez.

Na stołkach reżyserskich zasiedli Alex Garcia Lopez (“Wiedźmin”, “Daredevil”, “Punisher”, “Cowboy Bebop”) i Laura Mora („Zabić Jezusa”). Głównym scenarzystą został zaś José Rivera. 

Kiedy premiera na Netflix? 

Nie znamy na ten moment oficjalnej daty premiery serialu na Netfliksie. Wiadomo jedynie, że jego debiut zaplanowano jeszcze na 2024 rok. 

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.