“Star Wars: The Acolyte” na oficjalnym zwiastunie i z datą premiery

19.03.2024 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
“Star Wars: The Acolyte” na oficjalnym zwiastunie i z datą premiery
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Disney+ promuje kolejny tytuł ze świata Gwiezdnych Wojen, który już wkrótce zasili bibliotekę serwisu. Mowa o “The Acolyte”, który doczekał się już zwiastuna i oficjalnej daty premiery. 

The Acolyte – zwiastun 

W sieci zadebiutował zwiastun “The Acolyte” – nowego serialu z uniwersum Star Wars, którego premierę zaplanowano jeszcze na ten rok. Tytuł ma opowiadać o Ciemnej Stronie Mocy, poruszając się w obrębie gatunku thrillera kryminalnego. 

Jego akcję osadzono u schyłku czasów Wielkiej Republiki – na około 100 lat przed wydarzeniami z filmu „Gwiezdne wojny: część I – Mroczne widmo” – kiedy to Jedi dadzą się poznać jako antagoniści, a pierwszym planem zawładną Sithowie. Nie obędzie się bez rozlewu krwi, czego zapowiedzią jest rozbudzający wyobraźnię plakat produkcji. 

A tak prezentuje się oficjalny zwiastun serialu:

“Star Wars: The Acolyte” to według źródeł magazynu Forbes jeden z najdroższych tytułów z całego uniwersum – jego budżet preprodukcyjny oszacowano na imponujące ok. 50 milionów dolarów.

The Acolyte – obsada i twórcy

W rolach głównych wystąpili Amandla Stenberg i Lee Jung-jae. Showrunnerką serialu jest Leslye Headland (“Russian Doll”, “Wieczór panieński”, “Sypiając z innymi”). 

Kiedy premiera na Disney+?

Premierę tytułu w Disney+ zaplanowano na 4 czerwca tego roku. Złoży się na niego 8 odcinków, z których pierwsze dwa zadebiutują w pierwszej kolejności. 

Do tego czasu warto rozejrzeć się za nowym telewizorem

Źródło: Disney+

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.