Star Wars: The Acolyte – nowy serial opowie o Ciemnej Stronie Mocy

18.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Star Wars: The Acolyte – nowy serial opowie o Ciemnej Stronie Mocy
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“Star Wars: The Acolyte” to jeden z tytułów promowanych podczas Star Wars Celebration 2023. Co wiadomo o nowej odsłonie Gwiezdnych Wojen? Kiedy premiera?

Star Wars: The Acolyte – co wiadomo o nowym serialu? 

“Star Wars: The Acolyte” to serial osadzony u schyłku czasów Wielkiej Republiki, stworzony z myślą o nowych widzach, nieznających gwiezdnowojennego uniwersum. Podążając za słowami showrunnerki tytułu, ma on być… swoistą hybrydą “Krainy lodu” i “Kill Billa”. Co kryje się za tak oryginalną zapowiedzią? 

Do tej pory nie doczekaliśmy się rozwinięcia tej myśli. Nie oznacza to jednak, że na temat nadchodzącej premiery nie ujawniono niczego.

“Star Wars: The Acolyte” podczas wspomnianego wydarzenia promowany był hasłem: Chodzi o moc i o to, komu wolno jej używać

W jednym z niedawnych wywiadów, udzielonym serwisowi Collider, showrunnerka tytułu – Leslye Headland – ujawniła zaś, że w jej najnowszej produkcji Jedi zostaną ukazani jako antagoniści. 

Trudno jest zrobić serial, który pokazuje krytyczne spojrzenie na Jedi – zdradziła. W tym zakresie inspiracją dla jej twórczości stał się “Ostatni Jedi”, w którym zamieszczono scenę, strącającą z piedestału starożytny zakon.

W “Star Wars: The Acolyte” to Sithowie są bohaterami swojej własnej historii. 

Mimo dość śmiałego zwrotu fabularnego szefowa Lucasfilm – Kathleen Kennedy – zapewnia, że cztery pierwsze odcinki serialu “zmiotły ją” podczas seansu. Być może Leslye Headland znajdzie więc swój własny sposób, aby dotrzeć z tym, nie najłatwiejszym przekazem, do publiki. 

Star Wars: The Acolyte – obsada i twórcy 

W nowym serialu wystąpią m.in. Amandla Stenberg, Manny Jacinto, Jodie Turner-Smith, Charlie Barnett, Dafne Keen oraz Carrie-Anne Moss. Jego showrunnerką jest wspomniana Leslye Headland (“Russian Doll”, “Wieczór panieński”, “Heathers”). 

Kiedy premiera? 

“Star Wars: The Acolyte” będzie liczyć 8 odcinków o długości ok. 60 minut. Tytuł zadebiutuje w serwisie Disney+ w 2024 roku. Dokładna data premiery na tę chwilę nie jest znana. 

Źródło: Disney Plus, Collider

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.