Star Wars: Skeleton Crew – Jude Law w nowym serialu z uniwersum Gwiezdnych Wojen

06.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Star Wars: Skeleton Crew – Jude Law w nowym serialu z uniwersum Gwiezdnych Wojen
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jeszcze w tym roku do serwisu Disney+ trafi kolejna serialowa propozycja z uniwersum “Gwiezdnych Wojen”. “Star Wars: Skeleton Crew” będzie galaktyczną wariacją na temat klasyków kina przygodowego z lat 80. W roli głównej: Jude Law. 

Star Wars: Skeleton Crew – o czym opowie nowy serial ze świata Gwiezdnych Wojen?

Druga połowa stycznia przyniosła zakończenie prac na planie najnowszej serialowej propozycji z uniwersum “Gwiezdnych Wojen”. W oczekiwaniu na premierę postanowiliśmy więc podsumować informacje na temat nadchodzącej produkcji. 

Zgodnie z zapowiedziami samych twórców ma być to galaktyczna wersja klasycznych filmów przygodowych z lat 80., rozgrywająca się tuż po wydarzeniach znanych widzom z “Powrotu Jedi”. 

Fabuła “Star Wars: Skeleton Crew” skoncentrowana będzie wokół perypetii grupy dzieci, poszukujących powrotnej drogi do domu. W serialu o dorastaniu zagości również Jude Law, który okres ten ma już dawno za sobą. Można zatem podejrzewać, że wcieli się w rolę mentora młodszych bohaterów lub wręcz przeciwnie – będzie serialowym antagonistą. 

jude law

Odnośnie do strony koncepcyjnej nadchodzącego serialu wypowiedziała się w jednym z wywiadów prezeska Lucasfilm – Kathleen Kennedy:

Jon Watts przyszedł do mnie i bardzo chciał zrobić coś w rodzaju »Goonies« w »Gwiezdnych Wojnach«. Nie trzeba dodawać, że powiedziałam tak. I właśnie tak wyewoluował tego rodzaju entuzjazm chęci opowiedzenia historii w tej przestrzeni.

Mimo obrania właśnie takiego kierunku fabularnego twórcy ostrzegają: “Star Wars: Skeleton Crew” nie będzie serialem dla dzieci. 

Star Wars: Skeleton Crew – obsada i twórcy 

Jude Law jest jedynym aktorem, co do którego udziału w nadchodzącej produkcji możemy mieć pewność. Pozostała część obsady jest bowiem wciąż niemałą zagadką. 

Wiadomo już za to, jaka ekipa twórców współtworzy najnowszy tytuł ze świata “Star Wars”. 

Jego reżyserem będzie Jon Watts (“Spider-Man: Homecoming”, “Spider-Man: Daleko od domu”, “Spider-Man: Bez drogi do domu”). Scenariusz napisał Chris Ford, związany również z pierwszą ze wspomnianych produkcji. Oprócz Wattsa i Forda w roli producentów dadzą się poznać także Jon Favreau oraz Dave Filoni.

Kiedy premiera?

“Star Wars: Skeleton Crew” ma zadebiutować na platformie Disney+ jeszcze w tym roku. Trudno jednak na tę chwilę mówić o dokładnej dacie premiery. 

Źródło: Collider, ComicBook, Getty Images

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.