Star Wars Celebration 2023 – podsumowanie wszystkich zapowiedzi filmów i seriali

07.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Star Wars Celebration 2023 – podsumowanie wszystkich zapowiedzi filmów i seriali
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Star Wars Celebration 2023 stało się okazją do ogłoszenia, jakie premiery kinowe i VOD już wkrótce wzbogacą uniwersum “Gwiezdnych Wojen”. W planach są 3 wielkoformatowe produkcje, stworzone z myślą o dużym ekranie oraz seriale, które zadebiutują w serwisie Disney+. Nowe materiały, daty premiery i szczegóły fabularne poniżej. 

Trzy nowe filmy ze świata Gwiezdnych Wojen

Miłośnicy “Gwiezdnych Wojen” zdecydowanie mają na co czekać. Zgodnie z doniesieniami prosto ze Star Wars Celebration 2023 już wkrótce na wielkim ekranie zagoszczą bowiem 3 nowe filmy ze świata “Star Wars”, z których każdy rozwija zupełnie inny okres na osi czasu popularnej serii.

1. Świt Jedi

Pierwszy z nich będzie epicką, wręcz biblijną propozycją, sięgającą dziesiątki tysięcy lat wstecz względem wydarzeń znanych z Gwiezdnej Sagi! Te ukazane na jego łamach skupią się zaś na początkach Mocy. Tytuł zainauguruje w ten sposób nową erę “Gwiezdnych Wojen”, zwaną “Dawn of Jedi” (a więc “Świt Jedi”). Stoi za nim James Mangold (“Logan: Wolverine”, “Indiana Jones i artefakt przeznaczenia”). 

2. Nowy film z Rey Skywalker

Kolejny nowy film z serii “Star Wars” osadzono 15 lat po wydarzeniach z filmu “Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie”. Kluczową rolę odegra w nim Rey (Daisy Ridley), mająca odbudowywać zakon Jedi. Tytuł wyreżyseruje Sharmeen Obaid-Chinoy na podstawie scenariusza Stevena Knighta, twórcy “Peaky Blinders”.

3. Filmowe zakończenie Mando-Verse

Nadchodzące, kinowe premiery “Star Wars” zwieńczy produkcja, mająca domykać tzw. “Mando-Verse” – tytuły rozgrywające się w tym samym przedziale czasowym, wśród których znalazły się “The Mandalorian”, “Ahsoka”, “Księga Boby Fetta” i “Skeleton Crew”. Na wielkim ekranie zobaczymy eskalację konfliktu pomiędzy pozostałością Imperium a Nową Republiką. Tytuł wyreżyseruje Dave Filoni (“The Mandalorian”, “Księga Bobby Fetta”).

A na tym nie koniec. Pora na serialowe zapowiedzi prosto ze Star Wars Celebration 2023.

Zapowiedzi seriali na Star Wars Celebration 2023

Podczas Star Wars Celebration 2023 ujawniono też nowe informacje na temat nadchodzących seriali.

Andor – sezon 2

Poznaliśmy m.in. przybliżoną datę premiery 2. sezonu Star Wars: Andor”:

Rozpoczęliśmy zdjęcia w listopadzie. Teraz jesteśmy mniej więcej w połowie. Będziemy kręcić do sierpnia, działając zgodnie z dokładnym harmonogramem. [Skończymy – przyp. red.] w sierpniu, ale spędzimy kolejny rok na posterunku. Przypuszczam, że [2. sezon – przyp. red.] będzie gotowy w sierpniu za rok.

– obwieścił showrunner tytułu, Tony Gilroy.

The Acolyte

Przedmiotem debaty był też zupełnie nowy serial w uniwersum – Star Wars: The Acolyte – którego akcja rozgrywa się 100 lat przed wydarzeniami z “Gwiezdne wojny: część I – Mroczne widmo”. Podczas wydarzenia dowiedzieliśmy się, że będzie miał on swoją premierę w 2024 roku. Mogliśmy zobaczyć też logo produkcji: 

Ahsoka

Podczas Star Wars Celebration 2023 podniesiono również tematStar Wars: Ahsoka z Rosario Dawson w roli głównej. Jako przybliżoną datę premiery serialu wskazano sierpień 2023 roku. Zaprezentowano też nowy plakat, promujący tytuł, ale prawdziwą gratką dla fanów okazał się jednak pierwszy zwiastun produkcji, który znajdziecie poniżej:

To, czego nie widać na tym zwiastunie, to informacja, że do obsady serialu dołączy Lars Mikkelsen, który powróci w roli Admirała Thrawna. Postaci tej użyczył głosu w animowanym serialu „Star Wars: Rebelianci”.

Skeleton Crew

Światło dzienne ujrzały też nowe zdjęcia “Star Wars: Skeleton Crew, w którym główną rolę gra Jude Law. Serial ma być lżejszą i familijną produkcją i jak to określili szczęśliwcy, którym dane było zobaczyć pierwszy teaser, nawiązywać klimatem do kultowego „The Goonies”.

Potwierdzono także listę nazwisk reżyserów serii, na której widnieją Jon Watts, David Lowery, Dan Kwan, Daniel Scheinert, Jake Scherier, Bryce Dallas Howard oraz Lee Isaac Chung.

Star Wars: Wizje (sezon 2)

Zapowiedziano również kontynuację antologii krótkich animowanych filmów opowiadających historie osadzone w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Pierwszy sezon przygotowany był przez twórców anime, a w drugim wybierzemy się w podróż po całym świecie. Kolejne odcinki powstały m.in. w Hiszpanii, Południowej Afryce czy Chile.

Powrócą także animowane seriale Star Wars: Parszywa zgraja – w trzecim i ostatnim już sezonie oraz drugi sezon Opowieści Jedi.

Cóż dodać, niech moc będzie z każdym, kto zdoła obejrzeć wszystkie te nowości!

Źródło: Deadline, Disney+, Games Radar+, materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.