Search icon

Star Wars: Andor – nowy serial z uniwersum Gwiezdnych Wojen trafi na Disney+

27.05.2022 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Star Wars: Andor – nowy serial z uniwersum Gwiezdnych Wojen trafi na Disney+
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W sieci zagościł właśnie zwiastun serialu Andor – prequela dla innego tytułu z uniwersum Star Wars: Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie. Wygląda na to, że sporo w nim nowego. Już niedługo będziemy mogli przekonać się o tym podczas premiery.

Star Wars: Andor – co już o nim wiemy?


Serial ma opowiadać o okresie sprzed buntu Cassiana Andora (Diego Luna). Będzie to okazja do zgłębienia jego osobistej, niejednoznacznej historii, która skłoniła go do przejścia na drugą stronę barykady. Możemy więc oczekiwać licznych retrospekcji, nakreślających konteksty, w których dojrzewał bohater. W centrum akcji znajdą się również zwykli mieszkańcy, w których stopniowo narasta wola rewolty.

W rezultacie Andor będzie jedną z tych produkcji, w których nic nie jest czarno-białe. Sam protagonista jest jedną wielką moralną sprzecznością i właśnie to czyni go ciekawym w odbiorze.

Tematyka serialu przekłada się też bezpośrednio na wykorzystywane w nim środki wyrazu. Star Wars: Andor ma być pierwszą produkcją Star Wars dla Disney+, w której twórcy odeszli od wykorzystywania technologii StageCraft. Zdjęcia prosto z kamery czynią obraz jeszcze bliższym realizmowi postaci.

Showrunnerem tytułu jest jeden ze współtwórców Łotra JedenTony Gilroy. Na ekranie pojawią się m.in. wspomniany już Diego Luna, Stellan Skarsgård, Adria Arjona, Fiona Shaw, Denise Gough, Kyle Soller, Robert Emms i David Hayman.

Kiedy premiera Andora na Disney+?

Serial Andor ma składać się z 12 odcinków, z których pierwsze dwa zagoszczą na Disney+ 31 sierpnia 2022 roku. Już teraz wiadomo, że twórcy planują kolejny sezon tytułu, liczący następnych 12 odcinków. Odliczacie dni do premiery?

Zwiastun Star Wars: Andor

Nie postało nam zatem już nic poza obejrzeniem zwiastuna serialu.

Źródło: Star Wars, fenary.com, ign.com

Zobacz także:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.