Search icon

Star Wars: Ahsoka – podsumowanie informacji o nowym serialu ze świata Gwiezdnych Wojen

11.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Star Wars: Ahsoka – podsumowanie informacji o nowym serialu ze świata Gwiezdnych Wojen
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Do serwisu Disney+ zmierza kolejny serial live action z uniwersumGwiezdnych wojen” – “Star Wars: Ahsoka”. Co już o nim wiadomo? Kiedy premiera?

Star Wars: Ahsoka – nowy serial ze świata Gwiezdnych Wojen. Co już wiadomo? (UWAGA: SPOILERY!)

Mimo że oficjalnych informacji na temat nadchodzącej premiery jak na lekarstwo, w sieci nie brakuje przecieków odnośnie do tego, czego możemy się po niej spodziewać. Znaczna część z nich pochodzi z serwisu makingstarwars.net, znanego ze swoich sprawdzonych źródeł. 

Serial ma ukazać tytułową bohaterkę w różnych okresach jej życia i wedle różnych, alternatywnych scenariuszy, wykorzystując w tym celu motyw świata pomiędzy światami. Babylon i Shin otrzymają zlecenie zabicia głównej bohaterki. Ona sama będzie musiała zaś zmierzyć się z niezbadanym zagrożeniem, które na centrum Galaktyki naśle Thrawn. Ten ostatni ma też czyhać na życie Luke’a Skywalkera.

“Star Wars: Ahsoka” ma składać się z ośmiu odcinków. 

Ahsoka - The Mandalorian

Star Wars: Ahsoka – obsada i twórcy 

W roli głównej “Star Wars: Ahsoka” zobaczycie Rosario Dawson, która już wcześniej miała okazję wcielić się w tę postać na łamach drugiego sezonu “The Mandalorian” oraz pierwszego “Księgi Boby Fetta”. Oprócz niej w serialu wystąpią także inne odtwórczynie Ahsoki w różnych okresach jej życia – na ten moment trudno jednak mówić w tym kontekście o konkretnych nazwiskach. 

W obsadzie znajdą się też Hayden Christensen (Anakin Skywalker / Darth Vader), Ray Stevenson (Babylon), Ivanna Sakhno (Shin), Lars Mikkelsen (Thrawn), Mary Elizabeth Winstead (Hera Syndulla), Eman Esfandi (Ezra Bridger) oraz Natasha Liu Bordizzo (Sabine Wren).

Scenarzystą i współproducentem tytułu jest Dave Filoni.

Star Wars: Ahsoka – kiedy premiera?

Serial do dzisiaj nie doczekał się oficjalnej daty swojej premiery. Mimo to możemy liczyć na informacje z pierwszej ręki, tj. ze strony odtwórczyni tytułowej roli – Rosario Dawson. W jednym z wywiadów dla NBC News aktorka ujawniła, że “Star Wars: Ahsoka” w Disney+ zadebiutuje jesienią tego roku, a więc rok po tym jak na planie serialu padł ostatni klaps. 

Źródło: makingstarwars.net, NBC News, materiały prasowe

nano google news

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.