Search icon

„Stamtąd”: nowy hit HBO Max w drodze na Netflixa. Jest szybka data premiery

21.03.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
„Stamtąd”: nowy hit HBO Max w drodze na Netflixa. Jest szybka data premiery
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Netflix nie poprzestaje w staraniach, aby swoją ofertą przyciągać szeroką publikę – również tę, która do tej pory wybierała konkurencję. Do biblioteki serwisu zmierza kolejna, głośna produkcja HBO Max. Nie tak dawno miała swoją premierę. 

Stamtąd: głośny serial HBO Max z premierą na Netfliksie 

Zgodnie z nową polityką Netflixa, wdrażaną od 2. połowy ubiegłego roku, serwis włącza do swojej oferty seriale, udostępniane dotychczas w konkurencyjnym HBO Max. Na początek otrzymaliśmy pięć tytułów, wśród których znalazły się: “Sześć stóp pod ziemią”, “Gracze”, “Pacyfik”, “Kompania braci” oraz “Niepewne”. Zgodnie z zapowiedziami na tym jednak nie poprzestano, a w bibliotece platformy niedługo później zagościły również hity, takie jak “Seks w wielkim mieście” i “Czysta krew”. 

Wyraźnie dostrzegalna była w tym zakresie tendencja do doboru tytułów, które towarzyszą widzom od lat. Nadchodząca premiera stanowi pierwszy wyjątek od tej zasady. Oto bowiem w drodze na Netflixa jest nie tak dawny debiutant produkcji oryginalnej HBO – “Stamtąd”. 

Stamtąd – fabuła, obsada, twórcy

“Stamtąd” to horror science fiction, który miał swoją premierę w 2022 roku. Doczekał się od tego czasu dwóch sezonów, które przenoszą widza do koszmarnego miasta-pułapki.

Jak można przeczytać w oficjalnym opisie produkcji: 

Jadąca na wakacje rodzina przypadkiem trafia do miasteczka, z którego nie ma wyjścia. Uwięzieni mieszkańcy niewielkiego miasteczka gorączkowo szukają sposobu na wydostanie się z niewytłumaczalnej pętli. Na domiar złego muszą poradzić sobie z zagrożeniami czyhającymi na nich w lesie – po zachodzie słońca wyłaniają się przerażające stworzenia.

W obsadzie serialu znaleźli się m.in. Harold Perrineau, Catalina Sandino Moreno, Eion Bailey, David Alpay, Elizabeth Saunders, Shaun Majumder, Scott McCord oraz Ricky He. Jego twórcą jest John Griffin (“Strefa mroku”, “Krater”). 

Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem widowni i krytyków. Jej średnia wynosi 7,4 / 10 na Filmwebie, 94 / 100 (krytycy) i 85 / 100 (widownia) na Rotten Tomatoes oraz 7,7 / 10 na IMDb. Wiadomo już, że tytuł otrzyma kolejny, trzeci sezon, którego premierę zaplanowano jeszcze na ten rok. 

Kiedy premiera na Netflix?

Serial “Stamtąd” zadebiutuje na Netfliksie 1 kwietnia.

Źródło: Netflix, HBO Max

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.