Squid Game, sezon 2 – data premiery, fabuła, obsada. Podsumowanie informacji

23.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Squid Game, sezon 2 – data premiery, fabuła, obsada. Podsumowanie informacji
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Fenomen koreańskiego thrillera nie pozostawił twórcom innego wyjścia. Drugi sezon “Squid Game” na Netflix jest zaledwie kwestią czasu. Na tym jednak nie koniec! Wszystko wskazuje bowiem na to, że będziemy mieli do czynienia z całym uniwersum, zorientowanym wokół serii mrocznych gier!

Najwyższa więc pora na podsumowanie informacji na temat nadchodzącej premiery. Kiedy 2. sezon “Squid Game”? Czego możemy się po nim spodziewać? I co ma do tego Leonardo DiCaprio? Przekonajcie się!

O czym jest serial Squid Game?

“Squid Game” to niezmiennie najpopularniejsza produkcja w dziejach serwisu Netflix. Koreański serial obejrzało przeszło 100 milionów widzów na całym świecie, tym samym pozostawiając w tyle m.in. hitowe “Stranger Things”, które nie ma sobie równych wśród anglojęzycznych tytułów.

Uderzający sukces serialu nie pozostawił twórcom wyboru. “Squid Game 2” powstaje i ma już nawet gotowy scenariusz!

Zanim jednak wybiegniemy w przyszłość, przypomnijmy sobie, jaka historia stoi za tak entuzjastycznym odbiorem serii.

“Squid Game” to niezwykle mroczna, brutalna opowieść, ubrana w cukierkową formę. Jej bohaterami są ludzie w trudnych sytuacjach życiowych, których najróżniejsze powody postawiły pod finansową ścianą. Jako szansa jawi się przed nimi udział w zawodach, przypominających cykl zabaw dla dzieci. Wygrana oznaczałaby zupełnie nowy początek, z imponującą nagrodą pieniężną na koncie. Jednocześnie na szali spoczywa to, co najcenniejsze – ich własne życie. O tym jednak jeszcze nie wiedzą…

Pierwsza odsłona serialu kończy się w miejscu, które aż prosi się o rozwinięcie tej historii. Co zatem przyniesie 2. sezon “Squid Game”?

Co już wiadomo o Squid Game 2?

Przede wszystkim drugi sezon “Squid Game” na Netflix ma otrzymać znacznie większy budżet aniżeli jego poprzednik. Biorąc pod uwagę tkwiący w nim potencjał, nie powinno to zresztą nikogo dziwić.

Podobnie, jak miało to miejsce w przypadku pierwotnego tytułu, jego akcja ma rozgrywać się w Korei Południowej, a na ekranie mają zagościć koreańscy aktorzy (choć twórca serialu, Hwang Dong-hyuk nie wyklucza również pojawienia się w obsadzie znanych, hollywoodzkich gwiazd, takich jak wielki fan produkcji – Leonardo DiCaprio).

Wiadomo już, że 2. sezon “Squid Game” przyniesie powrót niektórych, związanych z tytułem twarzy. Wśród nich wymienia się m.in. postaci takie jak Gi-hun, Lider i „mężczyzna w garniturze”. Powróci także budząca uzasadniony niepokój lalka Young-hee, którą mogliście już zobaczyć na oficjalnej zapowiedzi “Squid Game 2”.

Pracy nad produkcją przewodzi twórca i reżyser 1. odsłony serialu – Hwang Dong-hyuk. Tym razem wyraził on chęć zaangażowania w projekt wielu doświadczonych scenarzystów i reżyserów, w których mógłby znaleźć oparcie. O konkretnych nazwiskach na razie nie ma jednak mowy.

O czym opowie 2 sezon Squid Game na Netflix?

Biorąc pod uwagę zakończenie 1. sezonu, fabularnie “Squid Game 2” zapewne rozwinie wątek zemsty. Jung-Jae Lee, odtwórca roli głównego bohatera – Seong Gi-huna – zdradził, że liczy w związku z tym na wspólne sceny z udziałem Byung Hun Lee’ego – serialowego czarnego charakteru.

Twórcy planują też nowe rozdanie, jeżeli chodzi o historię ukazaną na łamach kolejnej części serialu. Mimo że w obliczu ogromnego sukcesu 1. sezonu najłatwiejszym rozwiązaniem byłoby czerpanie ze sprawdzonych schematów, ci stawiają na autentyczność i rozwój świata przedstawionego.

Kiedy premiera 2 sezonu Squid Game?

Dzięki wspomnianemu Jung-Jae Lee’mu 2. sezon “Squid Game” przestał być zaledwie mglistą wizją przyszłości. W jednym z wywiadów aktor zdradził bowiem, że zdjęcia do kolejnej odsłony serii są kwestią kilku miesięcy.

Zgodnie z jego relacją ekipa serialu wejdzie na plan jeszcze latem 2023 roku.

W planach jest 10 miesięcy pracy, a więc czas porównywalny do tego, jaki zajęła produkcja 1. sezonu. Wówczas wszystko przedłużyło się za sprawą pandemii; teraz wynika ze znacznie większej skali.

Analizując powyższe informacje, jako data premiery “Squid Game 2” należałoby wskazać koniec 2024 roku lub początek roku 2025. Kiedy już pojawiają się w tym zakresie jakieś konkrety, z pewnością Was o tym poinformujemy.

Na tym jednak nie koniec! “Squid Game” to bowiem coś więcej niż serial. Wokół hitowej produkcji planowany jest już rozwój całego uniwersum. Co o nim wiadomo?

Squid Game Universe – Squid Game: The Challenge to dopiero początek

„Uniwersum Squid Game właśnie się zaczęło” – obwieścił wiceprezes Netflix ds. treści koreańskich, Don Kang.

Jak widać, 2. sezon “Squid Game” na Netflix to zaledwie wstęp do dalszych planów serwisu. Jego dalekosiężna wizja obejmuje bowiem wykreowanie nowego świata “Squid Game”, na który mają się złożyć seriale, gadżety, gry i “doświadczenia na żywo”.

Na razie wiadomo jedynie o jednym, konkretnym tytule, który ma go współtworzyć. To “Squid Game: The Challenge” – inspirowany serialem program non-fiction w konwencji reality show.

Podczas jego premiery poznacie 456 uczestników, rywalizujących o nagrodę główną o wartości 4,56 miliona dolarów. Od wygranej dzieli ich 10 odcinków i wiele konkurencji, spośród których część możecie kojarzyć właśnie ze “Squid Game”.

Program ma już gotowy scenariusz, powstaje w dwóch studiach w Wielkiej Brytanii, a w styczniu tego roku pierwsi śmiałkowie weszli na jego plan. Wszystko wskazuje więc na to, że tytuł zadebiutuje na Waszych ekranach jeszcze przed “Squid Game 2”.

Źródło: Collider, Variety

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.