Spin-off Wiedźmina o Szczurach nakręcony w 2 miesiące! Są powody do obaw?

04.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 1 Minuta
Spin-off Wiedźmina o Szczurach nakręcony w 2 miesiące! Są powody do obaw?
Przeczytasz w 1 Minuta
Zwiększ rozmiar tekstu

Prace na planie spin-offa Wiedźmina zakończone i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie trwały zaledwie… dwa miesiące! Poznajcie nowe teorie na temat serialu o wiedźmińskich szubrawcach – Szczurach. 

Spin-off Wiedźmina o Szczurach – koniec prac na planie 

Jak donosi Redanian Intelligence, spin-off Wiedźmina o Szczurach 1 lipca doczekał się ostatniego klapsa na planie. To zaś oznacza, że ekipa uwinęła się z jego realizacją w zaledwie dwa miesiące! 

Biorąc pod uwagę planowaną ilość odcinków serii (których miało być 8), jest to wręcz niemożliwe. Co za tym idzie, niemal na pewno doszło do daleko idących zmian koncepcyjnych odnośnie do ostatecznej formy serialu. Niewykluczone, że ten nie jest już nawet serialem, a pełnometrażową produkcją. Alternatywnym scenariuszem jest ograniczenie liczby odcinków do 3-4, jak miało to miejsce w przypadku zakończonej klapą serii Wiedźmin: Rodowód krwi. W przypadku tego ostatniego tytułu na podobny krok również zdecydowano się już w trakcie prac, dokładnie na etapie postprodukcji. 

Spin-off Wiedźmina o Szczurach – o czym opowie? 

Szczury to banda rozbójników (aka Hanza), którzy niegdyś doświadczyli brutalności wojny, w konsekwencji zatracając granicę między tym, co dobre, a co złe. Do grona jej członków zalicza się również Ciri, która zasiliła ich szeregi w trudnym dla siebie momencie życia. Spin-off Wiedźmina o Szczurach koncentruje się na sześciorgu bohaterów, snujących plany największego napadu w swoim życiu.

Obsada i twórcy

Tytuł wyreżyserowała Mairzee Almas (Cień i kość, Sandman) na podstawie scenariusza autorstwa Haily Hall (pracującej wcześniej przy kilku odcinkach Wiedźmina).

W obsadzie znaleźli się m.in. Ben Radcliffe (Giselher), Christelle Elwin (Mistle), Fabian McCallum (Kayleigh), Aggy K. Adams (Iskra), Juliette Alexandra (Reef) oraz Connor Crawford (Asse). 

Data premiery produkcji na ten moment nie jest znana. 

Źródło: Redanian Intelligence

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.