Vivo X Fold 2 ze Snapdragonem 8 Gen 2 i ekranem 8″ zostanie najlepszym składakiem

11.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Vivo X Fold 2 ze Snapdragonem 8 Gen 2 i ekranem 8″ zostanie najlepszym składakiem
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Do sieci wyciekło sporo zdjęć ukazujących najnowszy składany smartfon z Chin. Poza fotografiami samego telefonu, możemy też zobaczyć slajdy z materiałami marketingowymi z prezentacji smartfona. Tam zobaczymy natomiast dane techniczne urządzenia. Wygląda na to, że Vivo X Fold 2 zostanie najmocniejszym składanym smartfonem na rynku.

Zdjęcia z prezentacji Vivo X Fold 2

Prezentacja Vivo X Fold 2 najwyraźniej nie miała trafić do szerokiego grona odbiorców. Zdjęcia pokazujące sporo danych składanego smartfonu trafiły jednak do sieci. Możemy więc mówić o potwierdzonych informacjach, choć w dzisiejszych czasach warto poczekać do oficjalnej premiery. Dopiero producent poda nam dane w 100% rzetelne. Te, które mamy dziś na temat Vivo X Fold 2 wyglądają jednak dość wiarygodnie, są przy tym imponujące. Najwyraźniej Chińczycy postawili sobie za cel stworzenie składanego smartfona ze wszystkimi najlepszymi, dostępnymi dziś technologiami.

Vivo X Fold 2

Za wydajną pracę urządzenia odpowiada ośmiordzeniowy chipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, którego najmocniejszy rdzeń cechuje się zegarem 3,2 GHz.

Vivo X Fold 2

Topowy procesor Qualcomma nie jest żadnym zaskoczeniem w specyfikacji Vivo X Fold 2 – znamy go już z innych flagowców. Chipset trafił m.in. do Xiaomi 13, czy Samsunga Galaxy S23. W tym ostatnim otrzymaliśmy podkręconą wersję procesora. W każdej wersji znajdziemy też najnowszy układ graficzny Adreno 740 zintegrowany ze Snapdragonem.

Specyfikacja Vivo X Fold 2

W parze z wyśmienitym CPU idą też szybkie pamięci wykonane w najnowszych dostępnych dziś technologiach. Pamięć operacyjna RAM LPDDR5X i dysk UFS 4.0 są gwarancją dużej przepustowości, przez co też zapewniają wysoką wydajność sprzętu.

Dwa ekrany 120 Hz, dwa czytniki odcisku palca

Najważniejszą cechą składanego smartfona jest oczywiście elastyczny ekran. Zastosowany w Vivo X Fold 2 AMOLED E6 z rozdzielczością 2160 x 1916 pikseli ma mieć rozmiar 8,03″ i pracować z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Znajdziemy w nim optyczny czytnik linii papilarnych. Maksymalna jasność to aż 1800 nitów, co jest rekordem w przypadku zginających się wyświetlaczy.

Specyfikacja Vivo X Fold 2

Zewnętrzny AMOLED ma rozdzielczość 2520 x 1080 i przekątną aż 6,53″ oraz będzie odświeżany z częstotliwością 120 Hz. Z pewnością wystarczy to do komfortowego korzystania z telefonu nawet bez otwierania go. Warto dodać, że zewnętrzny ekran również będzie wyposażony w czytnik odcisku palca, a jego jasność ma sięgać 1600 nitów.

Nie wiemy zbyt wiele na temat aparatów w Vivo X Fold 2. Z internetowych doniesień wyczytamy, że główny aparat dostanie 50-megapikselowy sensor Sony IMX866.

Smartfon dostanie baterię o pojemności 4800 mAh z ładowaniem z dużą mocą. Podłączając przewód USB-C naładujemy Vivo X Fold 2 z mocą 120 W. Bezprzewodowe ładowanie także ma sporą moc – 50 W.

Telefon działać będzie pod kontrolą najnowszego systemu operacyjnego Android 13 z nakładką producenta OriginOS Ocean.

Telefon powinien trafić na rynek jeszcze w kwietniu 2023 roku. Cena pozostaje dziś jeszcze nieznana.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.