Kolejne kontrowersje wokół Nothing Phone. Specyfikacja mija się z prawdą

18.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Kolejne kontrowersje wokół Nothing Phone. Specyfikacja mija się z prawdą
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Telefon, jakiego jeszcze nie było. Najbardziej wyczekiwany smartfon 2022 roku. Świecący flagowiec w przystępnej cenie. Z takimi określeniami spotykaliśmy się jeszcze kilka miesięcy przed premierą Nothing Phone (1). Specjaliści od marketingu nowej marki na rynku telefonów komórkowych zrobili kawał dobrej roboty – cały świat wyczekiwał pierwszego smartfona tej firmy.

Jak się jednak okazuje, pod jednym względem marketingowcy poszli o krok za daleko – w specyfikacji technicznej urządzenia znalazła się nieprawdziwa informacja dotycząca dość istotnego parametru.

Specyfikacja Nothing Phone jest nieprawdziwa? Być może to kwestia oprogramowania…

Nieco ponad miesiąc po długo wyczekiwanej premierze urządzenia okazało się, że pod jednym względem specyfikacja Nothing Phone jest nieprawdziwa. Chodzi o maksymalną jasność ekranu.

Producent Nothing Phone (1) informował o jasności wyświetlacza na poziomie 1200 nitów. W rzeczywistości ekran osiąga 700 nitów.

Pomiary wykonały redakcje kilku zagranicznych serwisów, między innymi GSMArena i ComputerBase. Ekran telefonu jest wstanie świecić z maksymalną jasnością 700 nitów, co stanowi niecałe 60% deklarowanej jasności. Czy ten parametr jest istotny dla użytkowników? Jak najbardziej tak. Wysoka jasność pomaga osiągnąć zadowalającą czytelność w słoneczny dzień, co bez dwóch zdań realnie wpływa na komfort użytkowania smartfona.

Nothing Phone

Co ciekawe, sam ekran teoretycznie jest w stanie osiągnąć jasność 1200 nitów, którą deklarował producent Nothing Phone (1). Przeszkodą jest tu jednak oprogramowanie. Być może wraz z jedną z aktualizacji wyświetlacz długo wyczekiwanego urządzenia osiągnie prawidłową jasność. Na ten moment możemy jednak stwierdzić, że specyfikacja Nothing Phone jest nieprawdziwa, przynajmniej pod tym jednym względem.

To nie pierwsza wpadka producenta Nothing Phone (1)

Niestety, to nie pierwsze problemy nowej marki na rynku smartfonów. Wcześniejsza wpadka także była związana z wyświetlaczem. Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że ekran Nothing Phone czasem posiada zielone odbarwienia i badpixele. Problem dotyczył sporej części nowych urządzeń, które na szczęście zostały wymienione przez producenta. Niestety – niektórzy użytkownicy donosili, że po wymianie kolejny egzemplarz posiada podobną wadę. Trzeba jednak zaznaczyć, że problemy z jakością w pierwszych seriach nowych modeli zdarzają się nawet największym producentom – Samsungowi, Sony, czy Apple.

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.