Apple dorzuca pamięci do iPhone 15, ale tylko w wersji Pro

24.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Apple dorzuca pamięci do iPhone 15, ale tylko w wersji Pro
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Analitycy z tajwańskiej firmy badawczej TrendForce opublikowali raport, według którego seria smartfonów iPhone 15 wyposażona będzie w większą ilość pamięci RAM. Co więcej, pamięć operacyjna nowych smartfonów będzie szybsza niż w przypadku bieżącej generacji.

Pamięć RAM w iPhone 15

W raporcie nie podano żadnych konkretnych informacji na ten temat, ale wspomniano, że zmieni się zarówno pojemność, jak i specyfikacja pamięci RAM, która montowana będzie w najnowszych smartfonach marki Apple.

Warto jednak dodać, że podobne informacje na ten temat pojawiły się już wcześniej. Pod koniec października ubiegłego roku analitycy tej samej firmy napisali, że iPhone’y 15 serii Pro wyposażone będą w 8 GB pamięci RAM, czyli o 2 GB więcej niż w przypadku modeli 14 Pro i 14 Pro Max.

iphone-ram

Standardowe modele nadal wyposażone będą w 6 GB, ale wykorzystana zostanie pamięć typu LPDDR5, która charakteryzuje się między innymi szybszym taktowaniem niż ta, w którą wyposażone są ich tegoroczne odpowiedniki. iPhone’y 15 oraz 15 Plus zyskają zatem ten sam rodzaj pamięci, co ubiegłoroczne modele Pro.

Zwiększenie ilości oraz taktowania pamięci RAM przyczyni się do ogólnej poprawy wydajności oraz przyniesie korzyści w sferze wielozadaniowości, umożliwiając między innymi otwarcie większej liczby aplikacji w tle.

Przypomnijmy, że według ostatnich doniesień iPhone to najszybszy obecnie smartfon, jaki jest dostępny na rynku.

Źródło: MacRumors, grafiki: iFixIt

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.