Przed premierą poznaliśmy specyfikację aparatów w Google Pixel 8 i Pixel 8 Pro

22.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Przed premierą poznaliśmy specyfikację aparatów w Google Pixel 8 i Pixel 8 Pro
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Napędzany mocnym procesorem Google Tensor G3 smartfon wkrótce trafi na rynek. Tymczasem do sieci trafiają kolejne przecieki na temat jednego z najciekawszych smartfonów. Google Pixel 8, bo o nim mowa może nas zachwycić jakością zdjęć. Specyfikacja aparatu pojawiła się w medialnych spekulacjach.

Aparat Google Pixel 8 i Pixel 8 Pro – specyfikacja

Główny obiektyw w obu urządzeniach będzie taki sam. Podobnie, jak u poprzedników, podstawowy Google Pixel 8 nie dostanie natomiast teleobiektywu ze zbliżeniem optycznym. Oba warianty mają natomiast aparat szerokokątny, choć Pixel 8 Pro z lepszą matrycą. Z tyłu obu telefonów znalazło się też miejsce dla czujnika ToF, pomagającego wydobyć głębię. Także on różni się jednak w zależności od modelu. Tradycyjnie, przy aparatach jest też lampa błyskowa/latarka oraz mikrofon. Droższy model dostanie dodatkowo moduł oznaczony jako FIR termometr.

Google Pixel 7 i Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 i Pixel 7 Pro (źródło:

Aparat główny w Pixel 8 i Pixel 8 Pro ma matrycę GN2 50 MP.

Matryca Samsung ISOCELL GN2 zastępuje więc model GN1, który w poprzedniku po zwalał wykonać rewelacyjne zdjęcia. W porównaniu z zeszłoroczną matrycą, ISOCELL GN2 przechwytuje aż o 1/3 więcej światła. Kolejne generacje Google Pixel zawsze były pod tym względem w światowej czołówce. Jak równy z równym konkurowały z wyposażoną w zdecydowanie wydajniejsze procesory konkurencją. Czekamy więc z niecierpliwością, co nowy aparat w ósmej generacji Google Pixel pokaże w zestawieniu z bardzo mocnym chipsetem Tensor G3!

Aparat w Google Pixel 8 z licznymi zmianami
Źródło: @OnLeaks i MySmartPrice)

Zestaw aparatów w Google Pixel 8:

  • aparat główny 50 MP Samsung ISOCELL GN2
  • aparat szerokokątny 12 MP Sony IMX386
  • czujnik głębi ToF STM VL53L1 (jednopunktowy)

Zestaw aparatów w Google Pixel 8 Pro:

  • aparat główny 50 MP Samsung ISOCELL GN2
  • aparat szerokokątny 64 MP Sony IMX 787*
  • teleobiektyw 48 MP GM5 z zoomem optycznym x5
  • czujnik głębi ToF STM VL53L8 (wielopunktowy)

*- ten sam sensor trafił do Google Pixel 7a jako aparat główny.

Aparat w Google Pixel 8

Podejrzewamy, że zarówno obiektyw główny, jak i teleobiektyw otrzymają optyczną stabilizację obrazu. Do tego możemy liczyć na zaawansowany autofocus i doskonałe oprogramowanie. Google zdążyło nas już do tego przyzwyczaić.

Google Pixel 7

Mocna specyfikacja pozwoli nagrywać wideo w jakości 8K przy 30 kl./s. Google zadbało również o szersze pole widzenia obiektywów. Dobry procesor poprawi też działanie HDR – ma być jeszcze szybsze, niż u poprzednika.

Mówi się, że Google opracowało nowy sposób działania… latarki. Adaptacyjna lampa flash dostosowuje intensywność błysku i segmentację AWB do scenerii.

W modelu Pro zwiększyło się z 0.56x do 0.49x. Zobaczymy więc więcej na ujęciach grupowych, czy przy fotografowaniu krajobrazu. W podstawowym Pixelu FoV (pole widzenia) zmieniło się z 0.67x do 0.55x.

W specyfikacji Google Pixel 8 Pro znalazła się także pozycja „termometr FTR Melexis MLX90632”. Zapewne chodzi jednak o możliwość pomiaru temperatury ciała użytkownika. Raczej ten moduł nie wpłynie w żaden sposób na jakość zdjęć.

Kiedy premiera Google Pixel 8?

Najnowszy flagowiec Google powinien trafić na rynek jesienią tego roku. Oficjalna data nie jest jednak jeszcze znana.

Źródło zdjęć: GSMArena.com

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.