“Spadek”: Maciej Stuhr i Jan Peszek w nowej, polskiej komedii Netflixa

04.06.2024 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
“Spadek”: Maciej Stuhr i Jan Peszek w nowej, polskiej komedii Netflixa
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Lada chwila na Netfliksie zadebiutuje kolejny polski tytuł, do pracy nad którym zaangażowano kilka gwiazd z rodzimego podwórka. Mowa o filmie “Spadek” – komedii, w której zobaczymy m.in. Macieja Stuhra i Jana Peszka. Pierwszy zwiastun już dostępny. 

Spadek – zwiastun polskiej komedii Netflixa

Do długiej listy polskich produkcji oryginalnych Netflixa dołącza właśnie “Spadek” – komedia będąca satyrą na relacje rodzinne. Motorem fabuły uczyniono tu śmierć bogatego wuja, który nawet zza grobu płata swoim krewnym figle. Jak można przeczytać w oficjalnym opisie filmu: 

Gdy w wyniku nagłego wypadku umiera ekscentryczny milioner, jego rodzina zbiera się, aby wysłuchać ostatniej woli zmarłego. Każdy z nich ma jeden cel – chce zdobyć jak największą część spadku. Splot wydarzeń prowadzi ich do tajemniczej willi, pełnej ukrytych pokoi, korytarzy i sekretów przeszłości. Skonfliktowani krewni nie wiedzą jednak, że wuj – wynalazca i miłośnik quizów – specjalnie dla nich w swojej posiadłości przygotował kilka niespodzianek. W czasie rozwiązywania łamigłówek, członkowie rodziny przejdą przez jeszcze jeden, największy test – współpracy z odzyskanymi najbliższymi.

Udostępniony niedawno zwiastun komedii pozwoli Wam podejrzeć moment ogłoszenia ostatniej woli zmarłego. Pierwsze reakcje bohaterów nie pozostawiają złudzeń – przed nimi ogrom wyzwań. 

Spadek – obsada i twórcy 

W obsadzie znaleźli się m.in.: Maciej Stuhr, Joanna Trzepiecińska, Mateusz Król, Jan Peszek oraz Gabriela Muskała, Piotr Pacek, Piotr Polak, Adam Ferency, Franek Słomiński i Józefina Karnkowska.

Film wyreżyserował Sylwester Jakimow („8 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Jakoś to będzie”, „Singielka”), pracując ze scenariuszem autorstwa Łukasza Sychowicza.

Kiedy premiera na Netflix?

“Spadek” na Netflix zadebiutuje już niebawem, 19 czerwca 2024 roku. 

Źródło: Netflix

Polecane telewizory

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.