Soundbar wielkości głośniczka Bluetooth – Polk Audio Magnifi Mini AX

23.03.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Soundbar wielkości głośniczka Bluetooth – Polk Audio Magnifi Mini AX
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W świecie soundbarów znajdziemy przeróżne urządzenia. Zwykle mają kształt podłużnej listwy z niewielkimi głośnikami. Wsparciem pozwalającą na uzyskanie pełniejszego brzmienia jest często subwoofer. Producenci próbują wyróżnić swój sprzęt na wiele sposobów – dodając ciekawe funkcjonalności, coraz lepszy dźwięk 3D, a także ogromną moc.

Polk Audio poszedł inną drogą, a nowy model Magnifi Mini AX należy do najbardziej kompaktowych zestawów kina domowego. Kompaktowy soundbar Polk Audio ma mimo to zagwarantować rewelacyjny dźwięk, niczym jego większe odpowiedniki.

Polk Audio Magnifi Mini AX
Polk Audio Magnifi Mini AX (fot. Polk Audio)

Magnifi Mini AX – kompaktowy soundbar Polk Audio

Już od wielu lat w ofercie renomowanego producenta sprzętu audio znajdował się model Magnifi Mini. Zbierał wiele przychylnych opinii, a w uzyskaniu potężnego brzmienia nie przeszkadzały jego małe rozmiary. Listwa, którą należy umieścić pod telewizorem byłą niewielka i dyskretna. Jej wsparciem był natomiast mocny subwoofer. Dzięki bezprzewodowej łączności można było go umieścić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Takie rozwiązanie zastosowano także w najnowszym Magnifi Mini AX.

Polk Audio Magnifi Mini AX to kolejny krok w stronę zmniejszenia urządzenia. Wielkość tego małego soundbara przypomina raczej głośnik Bluetooth, niż typowy soundbar. Dla wielu kupujących może się to okazać wielką zaletą. Nie każdy ma bowiem odpowiednią ilość miejsca na postawienie pod telewizorem szerokiej listwy. Nie każdy też chce wieszać soundbar na ścianie. Podobnie, jak w przypadku Magnifi Mini, model z dopiskiem „AX” pozwoli na uzyskanie świetnych wrażeń odsłuchowych. Małe rozmiary nie były też przeszkodą w dodaniu wielu funkcjonalności.

Mały soundbar z wielkimi możliwościami

Kompaktowy soundbar Polk Audio Magnifi Mini AX jest bardzo funkcjonalny. Dzięki portowi HDMI z obsługą ARC uruchomienie soundbara i sterowanie głośnością odbywa się razem z telewizorem. Bez problemu posłuży nam także do słuchania muzyki, podcastów, czy innych treści. Producent wyposażył Magnifi Mini AX w obsługę Apple AirPlay 2, Spotify Connect, a także Google Chromecast. Łączność odbywa się w tym przypadku przez sieć Wi-Fi. Można oczywiście także podłączyć do soundbara dowolne urządzenie przez Bluetooth.

Soundbar generuje dźwięk przestrzenny, ma także wsparcie dla Dolby Atmos i DTS:X.

W celu dopasowania brzmienia do swojego gustu można skorzystać z kilku trybów:

 • muzyka
 • film
 • tryb nocny (zmniejszenie ilości basów)

Dzięki dołączonemu do zestawu pilotowi można też regulować poziom basów i ustawienia „Voice Adjust„. Producent reklamuje je jako zwiększenie czytelności dialogów filmowych. W praktyce oznacza to podbicie środkowego pasma dźwięku. W dość wąskiej listwie znalazło się miejsce dla kilku małych głośników wspieranych przez subwoofer. Jest bezprzewodowy, więc bez przeszkód ustawimy go w niemal dowolnym miejscu w pomieszczeniu.

Polk Audio Magnifi Mini AX
Polk Audio Magnifi Mini AX (fot. Polk Audio)

Łączność źródeł dźwięku z soundbarem odbywa się na kilka sposobów:

 • przez Wi-Fi
 • podłączenie przez port HDMI z ARC
 • przez Bluetooth
 • złączem minijack 3.5 mm

Urządzenie posiada także możliwość podłączenia do sieci Ethernet poprzez kabel. Cena soundbara to 2199 złotych.

Specyfikacja Polk Audio Magnifi Mini AX:

 • Rodzaj: soundbar 2.1 (listwa+subwoofer)
 • Wymiary (soundbar): 366 x 79 x 104 mm
 • Wymiary (subwoofer): 182 × 371 x 396 mm
 • Głośniki (soundbar): 3x 51 mm, 2x 19 mm
 • Głośniki (subwoofer):127 mm + 178 mm
 • Łączność: Wi-Fi 802.11 a/n/ac, Bluetooth 5.0, 3.5″ minijack, USB-A (tylko do aktualizacji), Ethernet, HDMI z eARC, 1x optyczne
 • Funkcje: Google Chromecast, Apple AirPlay 2, Spotify Connect, tryb nocny, dźwięk przestrzenny 3D, DTS:X, Dolby Atmos, VoiceAdjust, wyświetlacz OLED, przyciski na górnym panelu. obsługa pilotem, bezprzewodowy subwoofer (zasięg do 6,7 m(
 • Cena: 2199 zł

Zobacz także inne ciekawe artykuły o sprzęcie audio i wideo

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.