Ostatni klaps na planie thrillera medycznego „Sortownia” z Andrzejem Chyrą. Kiedy premiera?

18.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Ostatni klaps na planie thrillera medycznego „Sortownia” z Andrzejem Chyrą. Kiedy premiera?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Na ekrany zmierza nowy polski serial z Andrzejem Chyrą w roli głównej – “Sortownia”. Tytuł ukaże postać skonfliktowanego wewnętrznie lekarza SOR-u, który miota się pomiędzy wartością, jaką jest etyka lekarska a chęcią wymierzenia sprawiedliwości poza prawem. Kiedy i gdzie go obejrzeć? 

Sortownia – serial z Andrzejem Chyrą na Canal+ Online i w Polsat Box Go

Sortownia jest produkcją wielogatunkową, z thrillerem jako tym wiodącym. Najczęściej seriale medyczne operują konwencją obyczajową, w SORTOWNI jest inaczej. To thriller psychologiczny z elementami obyczajowymi. Ten element psychologiczny jest tutaj bardzo istotny. Wybór Andrzeja Chyry na odtwórcę głównej roli był zatem nieprzypadkowy – to właśnie on nadaje postaci głębię i ten aspekt jest bardzo wymowny w jego wykonaniu 

– tymi słowami o nadchodzącej produkcji wypowiada się jej reżyserka, Anna Kazejak.

Elementy psychologiczne wybrzmiewają nie tylko w postaci wspomnianego wewnętrznego konfliktu bohatera, ale też w związku z jego nie najłatwiejszą przeszłością. Zgodnie z relacją z pierwszej ręki – Piotra Niemyjskiego, autora zdjęć i operatora głównego serialu – podczas seansu nie zabraknie spektakularnych, emocjonujących i wzruszających scen. Czyja to zasługa?

Sortownia - serial canal+

Sortownia – obsada i twórcy

W obsadzie serialu “Sortownia” występują także: Jaśmina Polak, Olga Goldys, Natalia Jędruś, Ilona Ostrowska, Izabela Dąbrowska, Artur Barciś, Mariusz Bonaszewski i Marcin Czarnik.

Scenariusz współtworzyli znani z czołowych polskich produkcji Joanna Kozłowska (“Wotum nieufności”), Wiktor Piątkowski (“Wataha”, “Wojenne dziewczyny”), Monika Powalisz (“Belfer”) oraz Michał Wawrzecki (“Chyłka”). Tytuł wyreżyserowała Anna Kazejak (“Fucking Bornholm”, “Skrzydlate świnie”). 

Kiedy premiera?

“Sortownia” swojej premiery doczeka się w czerwcu tego roku, debiutując na łamach CANAL+ Premium oraz w serwisach Canal+ Online i Polsat Box Go. Dokładna data premiery nie jest na tę chwilę znana. 

Źródło: Canal+

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.