Search icon

Superlekkie słuchawki Sony LinkBuds S wykonano z materiałów z recyklingu

27.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Superlekkie słuchawki Sony LinkBuds S wykonano z materiałów z recyklingu
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Producenci elektroniki stosują różne metody, by przyciągnąć do siebie klientów. Zwykle starają się dać nam produkt z najlepszym stosunkiem ceny do jakości lub taki, który czymś się wyróżnia. W przypadku słuchawek bezprzewodowych Sony LinkBuds S możemy mówić o próbie spełnienia obu tych założeń. Poza naszpikowaniem słuchawek nowoczesnymi technologiami, mają też jeden wyróżnik. Sony LinkBuds S wykonano z materiałów pochodzących z recyklingu.

Sony LinkBuds S – słuchawki z butelki po wodzie

Obudowa słuchawek TWS Sony LinkBuds S wykonana jest z tworzywa sztucznego otrzymanego na drodze recyklingu. Ponownemu przetworzeniu poddano zużyte butelki po wodzie. Ekologiczne słuchawki są więc atrakcyjną propozycją dla osób, które nie chcą, by ich działania miały negatywny skutek na środowisko naturalne. Innowacyjne podejście Sony do konstrukcji urządzenia ma podkreślić kierunek, w którym idzie firma.

Poza wykonaniem z ekologicznego tworzywa, nowe słuchawki Sony posiadają całkiem długą listę funkcjonalności i dostępnych technologii.

Niezależnie od tego, czy kupujący chce się w taki sposób zatroszczyć o środowisko, mnogość funkcji może skłonić go do zakupu Sony LinkBuds S. Na pokładzie mamy cenioną redukcję hałasu ANC. Możemy wybrać jedno z kilku ustawień lub całkiem wyłączyć redukcję szumów. Tryb przezroczystości sprawdzi się natomiast wtedy, kiedy nie chcemy tracić kontaktu z otaczającym nas światem. Przyda się rowerzystom, biegaczom lub osobom w ruchu miejskim.

Sony LinkBuds S

Funkcja Adaptive Sound Cotrol może natomiast w pewnym stopniu poprawić jakość brzmienia muzyki. Zaawansowane algorytmy dopasowują wtedy dźwięk do natężenia i rodzaju hałasu otoczenia. O niezłe wrażenia odsłuchowe dbają 5 mm przetworniki. W konkurencji możemy czasem spotkać nawet ponad dwukrotnie większą średnicę (nawet 10-12 mm), Sony słynie jednak z mocnego basu i niezłej jakości brzmienia. Jak widać, rozmiar nie zawsze ma znaczenie.

Warto jeszcze dodać, że Sony LinkBuds S są wyjątkowo lekkie – jedna słuchawka waży zaledwie 4,8 grama.

Cena i dodatkowe funkcje Sony LinkBuds S

Baterię w Sony LinkBuds S musimy uznać za przeciętną w tej klasie. Słuchawki mogą odtwarzać muzykę przez 6 godzin w trybie ANC. W zestawie dostajemy oczywiście etui ładujące z funkcją powerbank. Pozwoli przedłużyć czas pracy do łącznie 20 godzin. Możemy wydłużyć czas pracy na baterii poprzez wyłączenie aktywnej redukcji hałasu.

Poza wytworzeniem słuchawek z plastiku pochodzącego z recyklingu, Sony przeznaczy 2$ z każdej sprzedanej na ochronę oceanów.

Środki mają trafić do organizacji Conservation International.

Ekologiczne słuchawki Sony LinkBuds S

Nowe słuchawki TWS Sony mogą połączyć się przez Bluetooth z dwoma urządzeniami. Co więcej, dzięki aktualizacji oprogramowania, funkcja ta pojawi się też w starszych modelach Sony z serii LinkBuds.

Cena słuchawek Sony LinkBuds S wynosi niecałe 500 złotych. Są więc konkurencją m.in. dla bardzo popularnych Samsung Galaxy Buds.

Specyfikacja Sony LinkBuds S

 • Typ: słuchawki dokanałowe, bezprzewodowe
 • Przetworniki: dynamiczne, 5 mm
 • Dynamika: 108 dB
 • Pasmo przenoszenia: 20-20.000 Hz
 • Waga jednej słuchawki: 4,8 grama
 • Waga etui: 35 gramów
 • Łączność: Bluetooth 5.2, zasięg do 10 metrów
 • Aktywna redukcja hałasu (ANC): tak, z trybem przezroczystym
 • Funkcje: Adaptive Audio Coding, SBC, Bluetooth LDAC, wodoszczelność IPX4
 • Bateria: czas pracy do 6h (z ANC), do 9h (bez ANC), etui ładujące wydłuża czas pracy o 14 h
 • Cena: niecałe 500 złotych
Sony LinkBudsS

Zdjęcia pochodzą od producenta słuchawek (Sony).

nano google news

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.