“Śnieżne bractwo”: kandydat do Oscara na oficjalnym zwiastunie Netflixa

28.11.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
“Śnieżne bractwo”: kandydat do Oscara na oficjalnym zwiastunie Netflixa
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Na początku roku na Netfliksie znajdziecie “Śnieżne bractwo” – film o katastrofie lotniczej, będącej jednym z najbardziej niezwykłych zdarzeń XX wieku. Produkcja jest oficjalnym kandydatem Hiszpanii do Oscara.

Śnieżne bractwo – oficjalny zwiastun Netflixa

“Śnieżne bractwo” to tytuł, z pomocą którego Netflix zaliczy mocny start w 2024 rok. Hiszpański kandydat do Oscara miał już okazję zadebiutować na zagranicznych festiwalach – w tym w Wenecji i San Sebastian – spotykając się ze świetnym przyjęciem. Co stoi za jego sukcesem? 

Z pewnością nie bez znaczenia jest tu oparta na faktach historia, opisana wcześniej na łamach książki Pabla Vierciego o tym samym tytule. W 1972 roku w Andach doszło do katastrofy lotniczej. Ci, którym udało się ją przeżyć, wcale nie byli jednak bezpieczni. Czekały ich bowiem aż 72 dni w ekstremalnych warunkach – na wysokości ponad 3600 metrów nad poziomem morza, bez wody, żywności i w mrozie. Podczas seansu będziecie mieli okazję obserwować ich dalsze zmagania na skutym lodem pustkowiu, które postawią bohaterów w obliczu wielu tragicznych wyborów. 

Namiastkę ich dramatycznych doświadczeń odsłania przed Wami oficjalny zwiastun filmu “Śnieżne bractwo”, który znajdziecie poniżej: 

Śnieżne bractwo – obsada i twórcy 

Reżyserem produkcji jest J.A. Bayona, znany z tytułów, takich jak “Sierociniec”, “Siedem minut po północy” oraz “Niemożliwe”. Stoi on również za scenariuszem filmu, który napisał wraz z Bernatem Vilaplaną, Jaimem Marquesem i Nicolásam Casariego.

W obsadzie znaleźli się zaś Enzo Vogrincic, Matías Recalt, Agustín Pardella i Felipe González.

Kiedy premiera kinowa i VOD?

“Śnieżne bractwo” w kinach obejrzycie jeszcze w grudniu tego roku. Premierę na Netfliksie zaplanowano z kolei na 4 stycznia 2024. 

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.