Inteligentny chatbot MyAI w aplikacji Snapchat dostępny za darmo dla wszystkich

24.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Inteligentny chatbot MyAI w aplikacji Snapchat dostępny za darmo dla wszystkich
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Po zakończeniu beta testów, Snapchat udostępnił inteligentnego chatbota MyAI wszystkim użytkownikom. Informacja została przekazana podczas wydarzenia Snap Partner Summit. Chatbot korzysta z technologii znanej nam z ChatGPT.

ChatGPT w aplikacji Snapchat

Narzędzie zbliżone do ChatGPT zostało dodane do aplikacji Snapchat. Funkcja jest dostępna za darmo i cieszy się sporą popularnością. Twórcy aplikacji zauważyli, że już teraz dziennie wysyłanych jest w ten sposób ponad 2 miliony wiadomości.

Sztuczna inteligencja pod nazwą MyAI może być dodana do czatu grupowego.

Inteligentny chatbot przyda się również w trakcie dodawania rekomendacji do miejsc na mapie. Ponadto firma twierdzi, że w przyszłości sztuczna inteligencja przyda się również do generowania unikatowych Snapów, niemal nie do odróżnienia od tych tworzonych przez realnych użytkowników.

zmiana nazwy na snapchat

Narzędzie MyAI podobne w swoim działaniu do ChatGPT może samodzielnie wygenerować jakąś treść. Możemy jej też użyć do podpowiedzenia pomysłów na ciekawe Snapy.

Problemy Snapchata po dodaniu chatbota MyAI

Niestety, już po włączeniu nowej funkcji, gazeta The Washington Post doniósł o nieplanowanym, a nawet niebezpiecznym zachowaniu chatbota. Sztuczna inteligencja miała podpowiedzieć 15-letniemu użytkownikowi, jak zamaskować zapach alkoholu i marihuany. Bot został wcześniej poinformowany, w jakim wieku jest jego rozmówca. W dalszej części rozmowy, bot dostał informację, że użytkownik ma 13 lat. Mimo tego nie miał problemów z udzieleniem instrukcji dotyczących stworzenia odpowiedniego nastroju podczas pierwszego zbliżenia intymnego.

W odpowiedzi na takie zarzuty Snapchat poinformował opinię publiczną, że ich chatbot padł próbą oszustwa. Użytkownicy mieli przechytrzyć bota, aby ten udzielił im odpowiedzi na pytania sprzeczne z wytycznymi firmy. Twórcy aplikacji dodali jednak dodatkowe zabezpieczenia, które mają lepiej dopasować odpowiedzi chatbota do wieku użytkownika.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.