Wysyłasz SMS przez Messenger? To już nie wyślesz

13.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Wysyłasz SMS przez Messenger? To już nie wyślesz
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Meta, czyli właściciel m.in. Facebooka, Instagrama i komunikatora Messenger stale wprowadza jakieś zmiany. Najbliższa ma dotyczyć usunięcia z tego ostatniego możliwości wysyłania wiadomości tekstowych SMS.

Messenger wkrótce bez opcji wysłania SMS-a

Jakiś czas temu funkcja wysyłania SMS-ów bezpośrednio z komunikatora internetowego zniknęła z Signala. Twórcy aplikacji stwierdzili wtedy, że ma to na celu poprawę prywatności i bezpieczeństwa danych użytkowników. Komunikator Signal jest zresztą uznawany za bezpieczną alternatywę dla WhatsAppa i Messengera. Powody, dla których podobny krok podejmie Meta, są natomiast znacznie bardziej przyziemne.

dymki messenger

Wysyłanie SMS-ów z Messengera jest dość niszową, mało popularną funkcją. Ta opcja zniknie więc z komunikatora Mety w najbliższych tygodniach. Osoby, które z niej korzystały, mogą teraz wysłać wiadomość tekstową z domyślnej aplikacji w smartfonie. Możliwe jest też użycie innego komunikatora internetowego, który wciąż będzie zapewniał taką możliwość.

Po co wysyłać SMS-y z komunikatora?

System operacyjny Android pozwala na dość swobodne wybieranie, jak będziemy obsługiwać jego funkcje. Możemy więc skorzystać z aplikacji zainstalowanych przez producenta telefonu lub pobrać inną. W tym celu wystarczy wejść do Sklepu Google Play, znaleźć interesujący nas program i zainstalować go. Warto przy tym zadbać, aby aplikacja była bezpieczna i pochodziła od rzetelnych twórców. Szczególnie w przypadku używania zewnętrznych programów do przekazywania naszych prywatnych wiadomości tekstowych warto zadbać o bezpieczeństwo.

Przykładem niezłej alternatywy dla „Wiadomości SMS” (domyślnego programu Google) jest Switch, Textra lub SMS Messenger.

Do kiedy wyślemy SMS-y z Messengera?

Możliwość wysyłania SMS z komunikatora Messenger zniknie 28 września 2023 roku. W późniejszym terminie funkcja nie będzie już dostępna.

Wtedy możemy przejść do Ustawień naszego smartfona. Tam wybieramy „Wybierz domyślne aplikacje„, a następnie „Domyślna aplikacja SMS„. Z listy wybieramy interesujący nas program do obsługi SMS-ów.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.