Smartwatch OnePlus Nord Watch bez tajemnic – dobra cena i niezła specyfikacja

02.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Smartwatch OnePlus Nord Watch bez tajemnic – dobra cena i niezła specyfikacja
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Niemal wszyscy producenci smartfonów i elektroniki zauważyli, że smartwatche cieszą się coraz większą popularnością. Także OnePlus postanowił więc wzbogacić ofertę sprzedawanych urządzeń o nowy zegarek. Smartwatch OnePlus Nord Watch zadebiutował oficjalnie, tym samym znamy już jego wygląd, a także specyfikację i cenę. Jest naprawdę dobrze!

Smartwatch OnePlus Nord Watch

Pogłoski o premierze najnowszego zegarka smart OnePlus pojawiają się już od kilku tygodni. Ze względu na sporą liczbę sprzecznych informacji ciężko jednak było wskazać, jaki będzie ten smartwatch. W sieci pojawiły się zarówno informacje o urządzeniu z kwadratową, jak i okrągłą tarczą. Niektórzy twierdzą natomiast, że OnePlus wypuści jednocześnie aż sześć wersji smartwatcha.

Smartwatch OnePlus Nord Watch ma klasyczny wygląd i duży wyświetlacz.

Wygląd zegarka, szczególnie jego nieco zaokrąglone rogi, mocno przypomina urządzenia Apple. Z przodu zegarka znajduje się ekran AMOLED, który wypełni niemal cały front. Jego przekątna wynosi aż 1,78″, a za wyraźny obraz odpowiada odpowiednio wysoka rozdzielczość: 448 x 368 pikseli. Maksymalna jasność wynosi 500 nitów, co należy uznać za wynik przeciętny.

OnePlus Nord Watch

Możemy mocno spersonalizować wygląd naszego zegarka OnePlus Nord Watch. Pozwoli na to wybór ponad 100 tarcz z możliwością dostosowania do własnych preferencji.

Metalowa obudowa i kilka wersji kolorystycznych

OnePlus zdążył już przyzwyczaić klientów do oferowania świetnie wykonanego i dobrze wyposażonego sprzętu w przystępnych cenach. Nie inaczej będzie w przypadku najnowszego smartwatcha. OnePlus Nord Watch dostał metalową obudowę – kopertę zegarka. Chiński producent zapewnia, że konstrukcja jest wytrzymała i odporna na upadki. Odporność na zakurzenie i dostęp wilgoci gwarantuje natomiast certyfikat IP68. Możemy więc zanurzyć na pewien czas smartwatcha na głębokość do 1,5 metra. Sprzęt nie nadaje się do pływania, ale bez problemu wytrzyma nawet silny deszcz, mycie rąk, czy prysznic bez zdejmowania go.

Zegarek jest dostępny w atrakcyjnych, lecz stonowanych kolorach: czarnym i granatowym.

Wewnątrz możemy oczywiście spodziewać się podobnego wyposażenia, jak w sprzęcie konkurencji. OnePlus ma więc miernik poziomu natlenienia krwi SPO2, całodobowy pomiar pulsu, monitoring snu, czy pomiar stresu.

OnePlus Nord Watch oficjalnie, choć jeszcze nie w Polsce

Zegarek OnePlus Watch Nord bez problemu połączy się z naszym smartfonem, pozwoli odbierać połączenia i sterować muzyką. Akumulator ma wystarczyć na maksymalnie 10 dni pracy na jednym ładowaniu przy aktywnym korzystaniu z zegarka, a nawet 30 dni w trybie oszczędzania energii.

Oprogramowanie pozwala na włączenie jednego z wielu trybów sportowych – dla wybranej dyscypliny. Niektóre aktywności zostaną rozpoznane automatycznie.

Ile kosztuje OnePlus Nord Watch?

Najnowszy zegarek OnePlus Nord Watch jest bardzo dobrze wyceniony. Obecnie jest dostępny w Indiach w cenie niecałych 5.000 rupii, czyli około 300 złotych. To cena promocyjna, a regularna ma być o około 1/3 wyższa. Na rynkach europejskich, w tym w Polsce zegarek będzie zapewne nieco droższy. W klasie cenowej do 500 złotych z pewnością okaże się jednak bardzo ciekawym wyborem.

OnePlus Nord Watch

Jedynym sporym brakiem zegarka jest oczywiście nieobecność modułu GPS. Zapis postępów treningów możliwy jest natomiast po sparowaniu ze smartfonem i wykorzystując jego nawigację. Pozwoli na to nowoczesna łączność Bluetooth 5.2. Zegarek ma też NFC do płatności zbliżeniowych.

Nord Watch jest tańszym zegarkiem w gamie OnePlus. Dostępny jest też bowiem OnePlus Watch. To sprzęt kosztujący nieco ponad 150 euro (około 700 złotych).

Specyfikacja smartwatcha OnePlus Nord Watch

 • Typ: smartwatch
 • Wymiary: 45,3 x 37,2 x 10,4 mm
 • Waga: 52,4 g (bez paska)
 • Obudowa: metalowa koperta , wodoszczelność IP68 (do 1,5 m)
 • Wyświetlacz: AMOLED 1,78″, 448 x 358 pikseli, jasność szczytowa 500 nitów,
 • Przyciski: tak, 1
 • Bateria: 230 mAh, Li-Ion, do 10 dni pracy
 • Tryby sportowe: tak, ponad 105
 • Czujniki: optyczny pomiar pulsu, czujnik saturacji, akcelerometr,
 • Łączność: Bluetooth 5.2, NFC
 • Data premiery: październik 2022
 • Kolor: czarny, niebieski
 • Cena: 300-400 złotych
OnePlus Nord Watch oficjalnie

Może zainteresują Cię też te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.