Search icon

Huawei Watch GT 3 Pro – piękny, funkcjonalny i już niedługo dostępny w Polsce

28.04.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Huawei Watch GT 3 Pro – piękny, funkcjonalny i już niedługo dostępny w Polsce
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wielkimi krokami zbliża się premiera Huawei Watch GT 3 Pro. To najlepszy model inteligentnego zegarka w ofercie chińskiego producenta. Mimo, że do prezentacji Watch GT 3 Pro zostało jeszcze kilka chwil, wiemy już o nim całkiem sporo. Zobaczmy więc, czy warto czekać, aż smartwatch Huawei trafi na Polski rynek.

Huawei Watch GT 3 Pro z systemem HarmonyOS

Huawei Watch GT 3 Pro pojawi się na rynku w kilku odmianach różniących się designem. Zmiany wizualne mają sprawić, że nowy zegarek trafi w gusta różnych odbiorców. Bez wątpienia spodobają się im natomiast bardzo dobre parametry i wodoszczelna obudowa. Producent wskazuje na certyfikat wodoszczelności IP68 i 5 ATM, co pozwoli zanurzyć się pod wodę nawet do głębokości 30 metrów.

Prezentacja „zwykłej” odmiany Watch GT 3

Nie powinniśmy mieć problemów ze sparowaniem zegarka Huawei Watch GT 3 Pro z dowolnym smartfonem na Androidzie. Odpowiada za to zainstalowany w urządzeniu system operacyjny Harmony OS. Dzięki niemu zegarek będzie też bardzo funkcjonalny. Sprawdzimy na nim powiadomienia z telefonu, pogodę, kalendarz, czy ustawimy budzik.

Nie zabrakło oczywiście wielu funkcji przydatnych podczas aktywności fizycznej. Jest krokomierz, pomiar dystansu i czasu treningu i zliczanie spalonych kalorii. Oczywiście w tak zaawansowanym zegarku, którego cena może oscylować w okolicy 1500 złotych w Polsce, nie zabrakło też dokładniejszych danych. Znajdziemy w nim monitoring tętna, natlenienia krwi (SpO2), a także dane z GPS i wieloosiowego akcelerometru. Nie zabraknie też łączności Bluetooth i NFC, choć nie wiemy jeszcze, czy zegarek pozwoli na płatności Google Pay.

Premiera Huawei Watch GT 3 Pro
Huawei Watch GT 3 Pro

Premiera Huawei Watch GT 3 Pro w Chinach

Podobnie do wielu innych urządzeń, pierwszym rynkiem, gdzie dostępny jest nowy sprzęt Huawei będą Chiny. Tam premiera ma miejsce już 28 kwietnia 2022 roku. Uznany producent liczy na to, że nowy model – podobnie do poprzednika – trafi na szczyt rankingów najlepszych smartwatchy.

Zobacz także inne artykuły o wearables

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.