Smartfony Samsung będą wyglądały identycznie

20.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Smartfony Samsung będą wyglądały identycznie
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dotychczas często mówiliśmy o tym, że tańsze modele danej marki upodobniają się nieco do flagowców. Dotyczy to niemal każdego producenta, w tym Samsunga. Najwyraźniej ten trend pasuje Koreańczykom. Być może w przyszłości po prostu każdy nowy model będzie miał niemalże identyczny wygląd. Smartfony Samsung Galaxy A, M, S, czy nawet składane „Z-ki” różniłyby się więc tylko szczegółami – to dobrze?

Czy Samsung uznał, że osiągnął ideał pod względem designu?

W przeszłości każda kolejna generacja smartfonów Samsunga przynosiła większe lub mniejsze zmiany. W ostatnich latach różnice nieco się jednak zacierają. Mówimy właściwie tylko o tylnej części telefonów. Przód niemal zawsze jest praktycznie taki sam – to tafla szkła skrywająca wyświetlacz z wycięciem na kamerę. Tańsze modele posiadają „łezkę”, droższe – otwór. Z tyłu największe znaczenie ma rozlokowanie obiektywów aparatów fotograficznych oraz ich ilość. Być może smartfony Samsunga zdaniem ich twórców wyglądają już tak, jak powinny i nie trzeba niczego zmieniać w ich wyglądzie?

Nie da się ukryć, że mimo różnych systemów operacyjnych głównym konkurentem Samsunga jest Apple, przynajmniej jeśli chodzi o nieco droższe urządzenia. Tam też możemy zaobserwować silną unifikację wyglądu. Dotyczy to nie tylko poszczególnych wariantów iPhone, ale także kolejnych generacji. Najwyraźniej także ten producent uznał, że mimo braku większych zmian w kolejnych modelach, klienci i tak je kupią. I takie założenie znajduje potwierdzenie w praktyce!

Samsung Galaxy Z Fold 5
Samsung Galaxy Z Fold 5 (nieoficjalne zdjęcie)

Smartfony Samsung – podobne z zewnątrz, różne w środku

Choć stylistyka Samsungów może wydawać się nieco powtarzalna, nie powiemy tego o specyfikacji smartfonów. Koreański producent proponuje bowiem bardzo rozbudowane portfolio – od budżetowych modeli za kilkaset złotych, aż po super-flagowce lub składane modele za niemal 10.000 złotych.

Samsung Galaxy A24 4G
Samsung Galaxy A24 4G
Samsung Galaxy S23 - podstawowe kolory.
Samsung Galaxy S23 – podstawowe kolory.

Różnica zaczyna się już od samego serca każdego smartfona Samsunga – procesora. Tam stosowane są dziś nie tylko autorskie układy Samsung Exynos, ale również chipsety dwóch największych na świecie dostawców – Qualcomm (Snapdragon) i MediaTek (Dimensity). Pewnym podobieństwem może być natomiast częste korzystanie z wyświetlaczy AMOLED. To dziś najlepsza technologia dla ekranów – pozwala osiągnąć doskonałą czerń, świetny kontrast i żywe kolory. Samsung wykorzystuje ekrany AMOLED od lat, ale w ostatnim czasie stawia na nie również w niedrogich urządzeniach.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.