Kiedy Samsung zacznie się zwijać? Być może już w 2025 roku

05.11.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Kiedy Samsung zacznie się zwijać? Być może już w 2025 roku
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Smartfon ze zwijanym ekranem – taki produkt brzmi bardzo futurystycznie (i może trochę bezsensownie), prawda? Koreański producent chciałby jednak spróbować wdrożyć go do sprzedaży. Wygląda na to, że prace nad takim urządzeniem już trwają.

Smartfon Samsung ze zwijanym ekranem

Dziś nikogo nie dziwią już telefony ze składanym ekranem. Koreańska marka jest zresztą jednym z potentatów w tej dziedzinie. Wystarczy spojrzeć na to, jak dopracowanymi urządzeniami są dziś Galaxy Z Flip 5 lub Galaxy Z Fold 5. Najwidoczniej gdy jedna technologia staje się coraz bardziej powszechna, producent już myśli o kolejnej. Bez dwóch zdań smartfon ze zwijanym ekranem wygląda bardzo efektownie, podobnie jak „składaki” mógłby też połączyć kompaktowe gabaryty z możliwością używania wielkiego wyświetlacza.

Smartfony ze zwijanym ekranem to nic nowego – takie pomysły widzieliśmy już kilkukrotnie.

Żaden nie wszedł jednak do produkcji. To samo dotyczy zresztą Samsunga Z Roll – tak, ten producent również ma już pewną przeszłość w zakresie konstruowania takich modeli. Najwyraźniej jednak pomysł nie został zupełnie porzucony, o czym donosi serwis Pigtou. Doszukał się informacji o opatentowaniu przez Samsunga rozwiązania wskazującego na kolejną próbę wyprodukowania smartfona ze zwijanym ekranem.

Zwijanego Samsunga można będzie rozwinąć jedną ręką?

Zwijany telefon, którego dotyczą patenty Samsunga, ma posiadać ciekawe rozwiązanie. W celu rozwinięcia lub zwinięcia ekranu mielibyśmy dotykać touchpada zamontowanego z tyłu telefonu. Ekran rozwijałby się więc przy pomocy jakiegoś rodzaju silniczka lub innego mechanizmu. Jak będzie z żywotnością takiego telefonu? Ciężko powiedzieć. Pamiętajmy jednak, że trwałość to jeden z największych problemów składanych telefonów, z którym dopiero po kilku generacjach udało się poradzić niektórym producentom. Zwijane smartfony byłyby zapewne jeszcze bardziej delikatne, na przykład wrażliwe na zakurzenie lub zabrudzenie mechanizmu.

Samsung i jego plan na smartfon ze zwijanym ekranem
Samsung i jego plan na smartfon ze zwijanym ekranem

Czy taki telefon może trafić kiedyś do produkcji? Z internetowych doniesień wynika, że Samsung pokaże smartfon ze zwijanym ekranem w 2025 roku. Nie wiadomo jednak, czy będzie to wersja produkcyjna, czy tylko kolejny prototyp.

Co jakiś czas czytamy o podobnych, często nieco kuriozalnych, konstrukcjach. Większość z nich to prototypy, które albo nigdy nie schodzą z kartek projektantów, albo pojawiają się jako średnio-działający, pojedynczy egzemplarz pokazowy. Co jakiś czas dość dziwne na pierwszy rzut oka technologie wchodzą jednak na rynek. Najlepszym tego dowodem mogą być dziś składane smartfony Samsunga.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.