Smart Hub w telewizorach Samsunga doczekał się zmian

06.01.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Smart Hub w telewizorach Samsunga doczekał się zmian
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Podczas tegorocznych targów CES 2022 w Las Vegas, Samsung zaprezentował najnowszą generację Smart Huba dla telewizorów Smart TV wprowadzanych na rynek. Poza odświeżonym wyglądem, koreański producent zwrócił się w stronę graczy. Nowe telewizory pozwolą na korzystanie z gier online.

Czym jest Smart Hub?

Nowoczesne telewizory produkowane przez koreańskiego giganta posiadają autorski system Tizen. Nakładką graficzną na system Tizen, a zarazem platformą multimedialną, która umożliwia obsługę inteligentnych funkcji jest właśnie Smart Hub. Autorskie rozwiązanie w telewizorach Samsunga jest kompatybilne ze Smart TV. To właśnie z poziomu Smart Hub użytkownik może włączyć różne aplikacje, gry, platformy streamingowe.

Jakie zmiany przynosi Smart Hub Samsunga w 2022?

Zaprezentowana podczas tegorocznych targów CES w Las Vegas wersja platformy Smart Hub wygląda dość znajomo. Przypomina przedostatnią odsłonę platformy multimedialnej w telewizorach Samsunga. Dość znacznie odbiega jednak od obecnie dostępnej, która posiadała kafelki w dolnej części ekranu. Teraz wszystkie funkcje i dostęp do aplikacji uzyskamy w postaci dużych, wyraźnych kafelków na środku ekranu.

Do nawigacji w Smart Hub służyć będzie teraz elegancki i nowoczesny pasek na lewej krawędzi. Znajdziemy tam wydzielone ikony do wyszukiwania, przeglądarki internetowej, gier i oglądania treści wideo.

Smart Hub Samsung
Podczas konferencji Samsunga w ramach CES 2022, Samsung zaprezentował nową wersję Smart Hub

Nowe telewizory Samsunga stają się konsolami do gier

Samsung w pewnym stopniu wyróżnił graczy, którzy otrzymali w odświeżonej wersji Smart Hub wygodny skrót w menu. Jest to część większego planu koreańskiego producenta, który chciałby stworzyć ze swoich telewizorów konsole do gier. Nie staną się oczywiście konkurentami dla PlayStation, czy Xboxa nowej generacji. Najnowsze telewizory Samsunga mogą natomiast pełnić rolę wyświetlaczy dla gier streamowanych przez Internet.

Smart Hub Samsung nowe telewizory
Samsung zaprezentował podczas CES 2022 nowe telewizory i technologie smart TV.

Samsung nawiązał współpracę z gamingowym światem

W platformie Smart Hub, która znajdzie się w najnowszych modelach telewizorów Samsunga w 2022 roku znajduje się bowiem funkcja Gaming Hub. Pozwala na uruchomienie gier streamowanych przez jednego z partnerów Samsunga. A są nimi poważni gracze ze świata gamingu online: Nvidia GeForce Now, Utomik i Stadia.

Mogą Cię zainteresować:

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.