Xiaomi Bone Conduction – pierwsze słuchawki Xiaomi z przewodzeniem kostnym

22.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Xiaomi Bone Conduction – pierwsze słuchawki Xiaomi z przewodzeniem kostnym
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Niemal wszystkie słuchawki działają na prostej, znanej od dawna zasadzie. Mają niewielkie głośniki, które przekazują sygnał dźwiękowy bezpośrednio do ucha użytkownika. Działają tak „dokanałówki”, słuchawki nauszne i inne. Słuchawki kostne wykorzystują natomiast przewodnictwo kostne. Rozwiązanie to jest już znane od jakiegoś czasu, taki rodzaj słuchawek wciąż jest jednak raczej ciekawostką. Być może sytuacja ta zmieni się nieco wraz z wejściem na rynek słuchawek kostnych Xiaomi.

Xiaomi Bone Conduction Headphones – słuchawki kostne

Konstrukcja słuchawek kostnych Xiaomi sprawia, że dobrze przylegają one do czaszki użytkownika. Dzięki temu drgania mogą być dobrze przenoszone, co pozwoli usłyszeć dźwięk. Słuchawki ważą zaledwie 28 gramów i są wodoodporne, co potwierdza certyfikat IP68. Połączenie ze źródłem dźwięku odbywa się przez Bluetooth 5.2 z aptx i SBC. Bateria o pojemności 165 mAh pozwoli na słuchanie przez 12 godzin. Co ważne, słuchawki mają też szybkie ładowanie. Po 10 minutach możemy ich używać przez kolejne 2 godziny. Ładowanie odbywa się kablem USB-C.

Xiaomi słuchawki kostne

Do sterowania słuchawkami mamy dwa przyciski na obudowie. Xiaomi udostępniło też dedykowaną aplikację na smartfony.

Słuchawki kostne

Xiaomi Bone Conduction Headphones nie są jeszcze dostępne w oficjalnej dystrybucji w Polsce. Gdy do niej trafią, powinny kosztować około 100 dolarów – niecałe 500 złotych. Słuchawki kostne mogą być więc kolejną alternatywą dla bardziej tradycyjnych urządzeń tego typu.

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.