Szybkie przełączanie słuchawek Bluetooth na Androidzie w końcu będzie możliwe

26.07.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Szybkie przełączanie słuchawek Bluetooth na Androidzie w końcu będzie możliwe
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dotychczas użytkownicy smartfonów z Androidem mogli z zazdrością spoglądać na właścicieli iPhone-ów. Współpraca telefonu z iOS ze słuchawkami AirPods była bowiem znacznie sprawniejsza, niż połączenie ze słuchawkami Bluetooth w Android. Dzięki aktualizacji w systemie, Google doścignęło jednak system Apple pod tym względem. Parowanie słuchawek i przełączanie się między źródłami dźwięku może być teraz bardzo proste.

Słuchawki Bluetooth w Android – łatwiejsze przełączanie między źródłami

System Google już od jakiegoś czasu pozwalał na bardzo szybkie podłączenie słuchawek, soundbara, czy bezprzewodowego głośnika. O ile jednak słuchawki Bluetooth w Android szybko się łączyły z telefonem, to brakowało automatycznego przełączania się między źródłami. W jakiej sytuacji taka opcja mogłaby być przydatna? Jeśli oglądasz film na tablecie, a ktoś zadzwoni na Twój telefon, słuchawki mogą automatycznie zatrzymać film. Wtedy usłyszysz sygnał połączenia przychodzącego i możesz prowadzić rozmowę przez te same słuchawki.

Google wprowadzi wkrótce nową funkcję. Dzięki niej słuchawki Bluetooth w Android obsłużą wiele źródeł dźwięku.

Dodatkowo użytkownik dostanie możliwość ustalania, które źródła dźwięku i działania mają priorytet. Dzięki temu nie usłyszymy na przykład dźwięku z telewizora, gdy prowadzimy rozmowę przez telefon.

Funkcja może automatycznie przełączać dźwięk na słuchawkach między takimi źródłami, jak:

  • smartfon,
  • tablet,
  • telewizor,
  • komputer, laptop.
Słuchawki Bluetooth w Android same przełączą źródło

Przełączanie źródeł dźwięku – Android lepszy od Apple

Dotychczas Apple uważane było za wzór pod względem szybkiego przełączania źródeł dźwięku. Funkcjonalność działa celnie i bardzo intuicyjnie. Jest jednak pewien minus.

Automatyczne przełączanie źródeł w Apple działa tylko na sprzęcie tego producenta.

Co prawda początkowo nowa funkcjonalność w systemie Google pojawi się tylko dla słuchawek Pixel Buds Pro, w przyszłości lista powiększy się o urządzenia JBL i Sony. Zapewne z czasem lista obsługiwanych słuchawek będzie rosła. Być może w związku z tym Apple także rozszerzy możliwości automatycznego przełączania źródeł na słuchawki inne niż własnej produkcji.

Słuchawki Bluetooth w Android same przełączą źródło

Warto dodać, że podobne rozwiązanie od jakiegoś czasu funkcjonowało już w niektórych telefonach na Androidzie. Mowa oczywiście o ekosystemie Samsunga i systemach z nakładką One UI. Funkcjonalność działa jednak tylko na słuchawkach Samsung Galaxy Buds.

Może zainteresują Cię także te artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.