Search icon

“Śleboda”: 1. polski serial SkyShowtime powstaje na Podhalu. W rolach głównych: Dębska, Musiał i Pacek

17.05.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Śleboda”: 1. polski serial SkyShowtime powstaje na Podhalu. W rolach głównych: Dębska, Musiał i Pacek
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wystartowały prace na planie pierwszej polskiej produkcji oryginalnej serwisu SkyShowtime – “Śleboda”. W rolach głównych: Maria Dębska, Maciej Musiał i Piotr Pacek.

Śleboda – start zdjęć do polskiego serialu SkyShowtime

“Śleboda” to pierwszy polski projekt, realizowany na zamówienie serwisu SkyShowtime, który oparty zostanie na części otwierającej popularną serię etno-kryminałów autorstwa Małgorzaty Fugiel-Kuźmińskiej oraz Michała Kuźmińskiego. 

Zdjęcia do produkcji powstają właśnie na Podhalu, a czynione postępy skłoniły przedstawicieli platformy do ujawnienia kolejnych informacji o całym przedsięwzięciu. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie serwisu: 

Serial opowie historię młodej antropolożki z Krakowa [Anki – przyp. red.] (Maria Dębska), która w poszukiwaniu siebie ucieka w góry i przypadkowo odkrywa zwłoki. Anka szybko zostaje wplątana w rozwiązanie zagadki morderstwa, a jej losy nierozerwalnie splatają się z Sebastianem (Maciej Musiał), zuchwałym dziennikarzem szukającym sensacji, oraz Jędrkiem (Piotr Pacek), lokalnym policjantem, z którym mieli się ku sobie jako nastolatkowie.

Nowy kierunek rozwoju oferty SkyShowtime to znaczący krok w historii niedługiej obecności serwisu nad Wisłą. Ekscytacji w związku z tym faktem nie kryje Kai Finke, Chief Content Officer platformy:

Jesteśmy podekscytowani, że możemy przenieść na ekran tę porywającą powieść. Wraz z Marią Dębską, Maciejem Musiałem i Piotrem Packiem na czele obsady, nie możemy się doczekać, jak w nadchodzących miesiącach serial nabierze kształtu. Oryginalne seriale, takie jak »Śleboda«, reprezentują nasze nieustające zaangażowanie w dostarczanie naszym widzom lokalnej rozrywki, produkowanej przez lokalnych twórców i z udziałem lokalnych gwiazd.

Śleboda – obsada i twórcy 

Kolejni członkowie obsady serialu – poza Dębską, Musiałem i Packiem – zostaną ogłoszeni w późniejszym terminie. Za reżyserię odpowiadają zaś Michał Gazda (“Wataha”, “Znachor”, “Świadek koronny”) oraz Bartosz Blaschke (“Sonata”, “Na dobre i na złe”, “Ojciec Mateusz”). 

Kiedy premiera na SkyShowtime? 

Data premiery serialu nie jest jeszcze znana. 

“Śleboda” nie jest pierwszą, polską produkcją w bibliotece serwisu. Serial “Warszawianka” pierwotnie został jednak zamówiony i zrealizowany przez HBO, a następnie odkupiony przez SkyShowtime.

Źródło: SkyShowtime

Polecane telewizory

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.