Search icon

„Śleboda” – to pierwszy oryginalny polski serial na SkyShowtime („Warszawianka” się nie liczy)

15.02.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
„Śleboda” – to pierwszy oryginalny polski serial na SkyShowtime („Warszawianka” się nie liczy)
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

SkyShowtime startuje z produkcją własną w Polsce. Tytułem, który zainauguruje tę kolekcję, będzie serial kryminalny pt. “Śleboda”. Za kamerą: Michał Gazda – reżyser “Znachora”. 

Śleboda – polski serial kryminalny od SkyShowtime

Śladem Netflixa SkyShowtime rozpoczyna produkcję polskich tytułów oryginalnych. Na wstępie na warsztat trafił serial “Śleboda”, będący adaptacją pierwszej części popularnej serii kryminałów Małgorzaty Fugiel-Kuźmińskiej oraz Michała Kuźmińskiego. 

Co o nowym kierunku myśli Kai Finke, Chief Content Officer w SkyShowtime? – Nie musimy się domyślać:

Cieszę się, że rok od rozpoczęcia działalności w Europie Środkowo-Wschodniej możemy ogłosić pierwszy polski serial oryginalny, który wyprodukowany zostanie na nasze zamówienie – »Ślebodę«. To dla nas ważny krok, którym chcemy zaznaczyć zaangażowanie w dostarczanie naszym odbiorcom wysokiej jakości lokalnych treści

– słyszymy. 

“Śleboda” nie jest pierwszą, polską produkcją w bibliotece serwisu. Serial “Warszawianka”, który debiutował w czerwcu ubiegłego roku, pierwotnie został jednak zamówiony i zrealizowany przez HBO, a następnie odkupiony przez SkyShowtime. 

Śleboda – o czym opowie? 

Nie dysponujemy na ten moment oficjalnym opisem produkcji. Posiłkując się jednak streszczeniem powieści, na której bazowali twórcy, dowiadujemy się, że:

Anka Serafin, młoda doktor antropologii z Krakowa, jedzie w Tatry, by szukać własnej tożsamości. Znajduje trupa. Zmasakrowane zwłoki z Doliny Suchej Wody należą do starego górala Jana Ślebody. Jego historia wiedzie ku wstydliwie skrywanej podhalańskiej przeszłości. To zabójstwo jest dopiero pierwszą ze zbrodni, które zdają się karą za stare grzechy. Czy Anka i tabloidowy dziennikarz Sebastian Strzygoń odkryją, kto zabija w Murzasichlu? Dlaczego krwią ofiar maluje swastykę? I czy przekonają się, ile dla górali warta jest śleboda, czyli wolność?

Twórcy 

Reżyserem serialu jest Michał Gazda (“Znachor”, „Zachowaj spokój”). Za jego produkcję odpowiada zaś Magdalena Szwedkowicz („Znachor”).

Źródło: SkyShowtime

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.