Canvas – nowa funkcjonalność Slacka ułatwi współpracę

05.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Canvas – nowa funkcjonalność Slacka ułatwi współpracę
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Slack z Canvas przyspieszy i usprawni pracę? Tak przynajmniej obiecują twórcy popularnej platformy. Nowa funkcja jest jedną z największych zmian w ostatnich latach. Rewolucja w Slacku zakończy wszechobecny chaos?

Slack z Canvas – nowa funkcjonalność platformy do kooperacji

Slack jest popularnym komunikatorem internetowym. Cieszy się sporym uznaniem między innymi wśród programistów – sprawdza się świetnie podczas grupowej dyskusji. Dzięki aplikacji Slack możemy łatwo udostępniać sobie pliki. Narzędzie ma też inną sporą zaletą – nadaje się dobrze do organizacji pracy zespołów.

Slack z Canvas

Poza funkcją komunikatora, Slack pozwala też na dzielenie się zadaniami oraz udostępnianie plików, linków, obrazów, itp.

Natłok informacji, przynależność do wielu zespołów i grup oraz mnogość udostępnianych plików mogą prowadzić do powstania prawdziwego chaosu. Właśnie w uporaniu się z nim ma pomóc nowa funkcja. Slack z Canvas stanie się miejscem zdecydowanie bardziej uporządkowanym.

Na czym polega funkcjonalność Canvas w Slack?

Slack z Canvas może odmienić sposób korzystania z aplikajci. Pojawi się w niej nowy widok. Płótno, karta, czy dostępny dla wielu osób dokument – tak możemy go nazwać. Wszystkie informacje dotyczące wybranej zawartości Slacka mają być widoczne w jednym miejscu. Użytkownik może dość dowolnie zaplanować, co znajdzie się w takim miejscu.

Zaczynamy od stworzenia nowego „płótna”. Dodajemy tam niezbędne pliki i zapraszamy osoby do współpracy. Canvas mają swoje nazwy, możemy też do każdego dokumentu stworzyć listę celów. Można je z biegiem czasu (i pracy) oznaczać jako zakończone.

Slack z Canvas

Kiedy funkcjonalność Canvas trafi do aplikacji Slack?

Pełna funkcjonalność nowego narzędzia zostanie udostępniona jedynie posiadaczom płatnej wersji Slacka. Użytkownicy darmowej aplikacji skorzystają z Canvas wyłącznie na kanałach oraz podczas bezpośredniej konwersacji.

Obecnie trwają testy Canvas. Nowy widok jest stopniowo dodawany dla kolejnych użytkowników. Cały proces dobiegnie końca w ciągu kilku miesięcy.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.