Search icon

SkyShowtime w Polsce: kiedy premiera? Ile będzie kosztować abonament?

23.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
SkyShowtime w Polsce: kiedy premiera? Ile będzie kosztować abonament?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

SkyShowtime to kolejna po HBO Max i Disney+ platforma VOD, która będzie dostępna w Polsce. Konkurencja nie śpi, w interesie serwisu jest więc działać jak najszybciej. Co już zdradzono, co wyciekło, a czego możemy się domyślać?

Oferta SkyShowtime

Biblioteka nowego gracza na rynku VOD ma zawierać treści podmiotów, takich jak Sky, NBC Universal, Universal Pictures, Paramount Pictures, Paramount+, Nickelodeon, Showtime i Peacock, DreamWorks Animation.

Oznacza to, że w serwisie dostępne będą takie hollywoodzkie hity, jak Top Gun: Maverick, Jurassic World Dominion, Wiking (w którym grają m.in Alexander Skarsgård, Nicole Kidman, Anya Taylor-Joy i Bjork), Minionki: Wejście Gru, Downton Abbey: Nowa epoka, Sing 2 i Sonic 2: Szybki jak błyskawica.

To oczywiście nie wszystko, bowiem serwis będzie mieć prawa i licencje do wielu kultowych filmów i serii, np. Ojciec Chrzestny, Indiana Jones, Wilk z Wall Street, saga Jurassic Park, Jurrasic World, Szczęki.

Oprócz tego można liczyć na wiele seriali, wśród których warto wymienić Yellowstone, Star Trek: Strange New World, American Gigolo, The Rising, Fear Index, The Midwich Cuckoos, Prawo i porządek, Yellowjackets, Dexter: New blood, Super Pumped: The Battle for Uber i The First Lady.

Serwis będzie też oferował lokalne programy, filmy i seriale z poszczególnych krajów.

Szczegółów co do oferty SkyShowtime w Polsce możemy spodziewać się w ciągu najbliższych tygodni.

Kiedy polska premiera SkyShowtime?

Na początek serwis wystartował 20 września 2022 roku w Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji. Nieco ponad miesiąc później (25 października) do tego grona dołączyły Holandia i Portugalia.

Stopniowo oferta platformy udostępniana jest również w kolejnych krajach. Na 14 grudnia zaplanowano uruchomienie jej w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Kosowie, Serbii i Słowenii.

Nas najbardziej jednak interesuje planowany termin premiery platformy w naszym kraju.

Ostatecznie potwierdzono, że SkyShowtime zadebiutuje w Polsce w lutym 2023 roku (prawdopodobnie 14 lutego).

Oprócz Polski do tego grona dołączą również: Albania, Andora, Czechy, Hiszpania, Macedonia Północna, Rumunia, Słowacja i Węgry.

Terminy te ogłosił prezes SkyShowtime – Monty Sarhan, na konferencji w Amsterdamie.

„SkyShowtime został stworzony dla Europy i cieszymy się mogąc powiedzieć klientom w całej Europie Środkowo-Wschodniej, że już wkrótce będą mogli korzystać z usług naszego serwisu. Jesteśmy podekscytowani możliwością zapewnienia im dostępu do najnowszych seriali i filmów z naszych kultowych, światowej sławy wytwórni, jak również do wysokiej jakości lokalnej rozrywki. Po udanym starcie w Europie Północnej i Portugalii, rozszerzenie działalności na te ważne rynki i udostępnienie SkyShowtime jeszcze większej liczbie osób w całej Europie jest dla nas ważnym kamieniem milowym.”

SkyShowtime – cena abonamentu

Nowy serwis VOD kosztować będzie między 24 a 33 zł miesięcznie. Najnowsze przecieki mówią nawet o konkretnej kwocie.

Polska cena SkyShowtime ma wynosić 24,99 zł/miesiąc i 199,90 zł/rok.

Oglądać będzie można jednocześnie na 3 urządzeniach, będzie również możliwość pobierania filmów i seriali, aby oglądać je bez dostępu do internetu.

Co może zaskakiwać, to jakość obrazu i brak rozdzielczości 4K. SkyShowtime w Polsce ma być dostępny w jakości Full HD.

Myślicie, że SkyShowtime zdoła przebić obecnych już w Polsce gigantów streamingu? Cóż, na pewno nie będzie to łatwe zadanie. Z niecierpliwością czekamy więc na dalszy rozwój zdarzeń.

nano google news

Zobacz także:

TEMATYKA:
VOD
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.