Ile kosztuje SkyShowtime? Cena, oferta z reklamami i promocje

22.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Ile kosztuje SkyShowtime? Cena, oferta z reklamami i promocje
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

SkyShowtime to jedna z wielu platform VOD dostępnych w Polsce, próbująca nawiązać rywalizację z Netflixem, HBO Max, czy Disney+. Od swojej premiery w 2023 roku serwis oferował jeden rodzaj abonamentu dla wszystkich użytkowników. Teraz pojawił się nowy pakiet SkyShowtime z reklamami, który pozwoli nieco zaoszczędzić. Ile aktualnie wynosi cena SkyShowtime? Czy są dostępne promocje na abonament i co warto obejrzeć?

SkyShowtime – cena abonamentu w Polsce

Od 23 kwietnia 2024 roku w ofercie SkyShowtime dostępny jest pakiet z reklamami. Uzupełnił on ofertę platformy, która aktualnie wygląda następująco:

 • 19,99 zł – Standard z reklamami
 • 24,99 zł – Standard Plus (bez reklam)
 • 99,50 zł – 6-miesięczny pakiet Standard Plus płatny z góry (w przeliczeniu 16,59 zł/miesiąc)
 • 198,99 zł – opłata za pakiet Standard Plus za rok abonamentu z góry (w przeliczeniu 16,58 zł/miesiąc)

Premierowa promocja na start platformy SkyShowtime w Polsce.

 • 12,49 zł – promocyjna cena miesięcznego abonamentu na start serwisu w Polsce. Każdy użytkownik, który do 11 kwietnia 2023 roku wykupił abonament będzie korzystał z 50% zniżki na subskrypcję na zawsze (zniżka będzie obowiązywać do momentu rezygnacji z usługi).

SkyShowtime z reklamami i bez reklam – czym się różnią oba pakiety?

Najważniejszą informacją jest oczywiście to, że oferta tytułów dostępnych w serwisie jest dokładnie taka sama, niezależnie czy zdecydujemy się na opcję z wyświetlaniem reklam, czy bez nich.

Reklamy będą wyświetlane przed i w trakcie seansu, a ich ilość będzie wynosić do 4 minut. Reklamy nie będą wyświetlane w trakcie oglądania tytułów przeznaczonych dla dzieci.

Oba pakiety (z reklamami i bez) mają tę samą bibliotekę filmów i seriali.

Są jednak pewne różnice. Poczyniono np. pewne ograniczenia w zakresie maksymalnej liczby równoległych transmisji oraz możliwości pobierania treści. Szczegóły oferty przedstawiają się następująco: 

Standard z reklamamiStandard Plus
Reklamy stron trzecichTakNie
Zwiastuny promocyjne SkyShowtimeTakTak
WideoHDHD
DźwiękStandardStandard
Strumienie równoczesne12
Tryb offline (liczba pobrań)niedostępneTak (30 filmów i odcinków)
Pełna oferta rozrywkowa (hity kinowe, nowe seriale na wyłączność, lokalne programy oryginalne) TakTak

Co może zaskakiwać, to jakość obrazu i brak rozdzielczości 4K. SkyShowtime w Polsce jest dostępny w jakości Full HD (ma się to zmienić w przyszłości). Platforma obsługuje dźwięk w systemie Dolby Digital 5.1.

Można stworzyć do 5 profili użytkowników, w tym bezpieczne profile dla dzieci.

Aplikacja SkyShowtime – lista dostępnych urządzeń

Aplikacja SkyShowtime dostępna jest na:

 • Android TV (od wersji 6.0)
 • Apple TV HD (4 generacja i nowsze)
 • telewizory LG (webOS 3.5 i nowsze)
 • telewizory Samsung (z roku 2017 i nowsze, Tizen 3.0 i nowsze)
 • Chromecast
 • Google TV
 • urządzenia z Androidem (tablety i telefony z Androidem 7.0 i nowszym)
 • urządzenia z iOS (tablety i telefony z iOS 13 i nowszym)
 • przeglądarki internetowe
 • komputery z Windows, MacOS i Chrome OS.

Na ten moment nie ma informacji o aplikacji na konsole PlayStation oraz Xbox.

Oglądać filmy i seriale można jednocześnie na 2 urządzeniach, jest również możliwość pobierania filmów i seriali, aby oglądać je offline bez dostępu do internetu. Obie te opcje są jednak dostępne wyłącznie w pakiecie Standard Plus (bez reklam).

Co można obejrzeć w SkyShowtime Polska – lista filmów i seriali

Biblioteka SkyShowtime zawiera treści podmiotów, takich jak Sky, NBC Universal, Universal Pictures, Paramount Pictures, Paramount+, Nickelodeon, Showtime i Peacock, DreamWorks Animation.

Oznacza to, że w serwisie dostępne są takie hollywoodzkie hity, jak Oppenheimer, Mission Impossible: Dead Reckoning,

Wśród seriali na pierwszy plan wysuwa się rewelacyjne „Yellowstone” wraz z prequelami rozgrywającymi się wcześniej „1923” i „1883„. Oprócz tego warto obejrzeć „Special Ops: Lioness„, „Tulsa King” ze Sylvestrem Stallone, „Halo„, „Star Trek: Discovery„, „Twin Peaks„, „Poker face„, „Dżentelmen w Moskwie” „A Town Called Malice” i wiele innych.

To oczywiście nie wszystko, bowiem serwis ma również prawa i licencje do wielu kultowych filmów i serii, np. „Ojciec Chrzestny„, „Indiana Jones„, saga Jurassic Park, „Szczęki”, „Psychoza„.

Serwis oferuje też lokalne programy, filmy i seriale z poszczególnych krajów m.in. „Warszawianka” z Borysem Szycem i „The Winner” produkcji czesko-słowackiej, węgierski „Informator„, czy szwedzkie „Pożądanie” i „Miasto niedźwiedzia„.

Data polskiej premiery SkyShowtime

Na początek serwis wystartował 20 września 2022 roku w Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji. Nieco ponad miesiąc później (25 października) do tego grona dołączyły Holandia i Portugalia.

Stopniowo oferta platformy udostępniana jest również w kolejnych krajach. Na 14 grudnia zaplanowano uruchomienie jej w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Kosowie, Serbii i Słowenii.

Nas najbardziej jednak interesuje termin premiery platformy w naszym kraju.

Ostateczna data premiery SkyShowtime w Polsce to 14 lutego 2023 roku.

Oprócz Polski do tego grona dołączyły również: Albania, Andora, Czechy, Hiszpania, Macedonia Północna, Rumunia, Słowacja i Węgry.

Zobacz także:

TEMATYKA:
VOD
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.