SkyShowtime w Polsce z darmowym okresem próbnym. Ile kosztuje abonament?

13.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
SkyShowtime w Polsce z darmowym okresem próbnym. Ile kosztuje abonament?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

SkyShowtime to kolejna po HBO Max i Disney+ platforma VOD dostępna w Polsce. Po długich miesiącach oczekiwań, kolejnych informacjach, które przenikały do mediów, w końcu możemy korzystać z nowego serwisu. Ile kosztuje SkyShowtime Polska? Jaka jest oferta oraz co warto obejrzeć na SkyShowtime? Zebraliśmy te informacje w jednym artykule.

SkyShowtime – cena abonamentu w Polsce

Znamy również cenę miesięcznego abonamentu nowego serwisu VOD. Przecieki przed premierą mówiły o cenie w przedziale między 24 a 33 zł i okazały się słuszne.

 • 24,99 zł – standardowa opłata za miesiąc
 • 198,99 zł – opłata za rok abonamentu z góry (w przeliczeniu 16,58 zł/miesiąc)
 • 12,49 zł – promocyjna cena miesięcznego abonamentu na start serwisu w Polsce. Każdy użytkownik, który do 11 kwietnia 2023 roku wykupił abonament będzie korzystał z 50% zniżki na subskrypcję na zawsze (zniżka będzie obowiązywać do momentu rezygnacji z usługi).

Od 12.04.2023 roku wprowadzono 7-dniowy darmowy okres próbny na SkyShowtime.

Co może zaskakiwać, to jakość obrazu i brak rozdzielczości 4K. SkyShowtime w Polsce jest dostępny w jakości Full HD (ma się to zmienić w przyszłości). Platforma obsługuje dźwięk w systemie Dolby Digital 5.1.

Można stworzyć do 5 profili użytkowników, w tym bezpieczne profile dla dzieci.

Aplikacja SkyShowtime – lista dostępnych urządzeń

Aplikacja SkyShowtime dostępna jest na:

 • Android TV (od wersji 6.0)
 • Apple TV HD (4 generacja i nowsze)
 • telewizory LG (webOS 3.5 i nowsze)
 • telewizory Samsung (z roku 2017 i nowsze, Tizen 3.0 i nowsze)
 • Chromecast
 • Google TV
 • urządzenia z Androidem (tablety i telefony z Androidem 7.0 i nowszym)
 • urządzenia z iOS (tablety i telefony z iOS 13 i nowszym)
 • przeglądarki internetowe
 • komputery z Windows, MacOS i Chrome OS.

Na ten moment nie ma informacji o aplikacji na konsole PlayStation oraz Xbox.

Oglądać filmy i seriale można jednocześnie na 3 urządzeniach, jest również możliwość pobierania filmów i seriali, aby oglądać je offline bez dostępu do internetu.

Co można obejrzeć w SkyShowtime Polska – lista filmów i seriali

Biblioteka nowego gracza na rynku VOD zawiera treści podmiotów, takich jak Sky, NBC Universal, Universal Pictures, Paramount Pictures, Paramount+, Nickelodeon, Showtime i Peacock, DreamWorks Animation.

Oznacza to, że w serwisie dostępne będą takie hollywoodzkie hity, jak „Top Gun: Maverick”, „Jurassic World Dominion„, „Wiking” (w którym grają m.in Alexander Skarsgård, Nicole Kidman, Anya Taylor-Joy i Bjork), „Ray Donovan: The Movie„, „Minionki: Wejście Gru”, „Downton Abbey: Nowa epoka„, „Sing 2”, „Sonic 2: Szybki jak błyskawica”, „Ambulans„.

To oczywiście nie wszystko, bowiem serwis ma również prawa i licencje do wielu kultowych filmów i serii, np. „Ojciec Chrzestny„, „Indiana Jones„, „Wilk z Wall Street”, saga Jurassic Park, „Szczęki”, „Psychoza„, „Dwanaście małp” i wielu innych.

Oprócz tego można liczyć na wiele seriali, wśród których warto wymienić „Yellowstone” oraz jego spin-offy, czyli „1883” oraz „1923„, „Star Trek: Strange New World„, „Halo” (adaptacja kultowej serii gier), „American Gigolo„, „The Calling„, „The Rising„, „Fear Index„, „The Midwich Cuckoos„, „Prawo i porządek„, „Tulsa King„, „Super Pumped: The Battle for Uber„, „The First Lady„, „The Office„, „Billions„.

Serwis będzie też oferował lokalne programy, filmy i seriale z poszczególnych krajów. Niedawno informowaliśmy m.in. o przejęciu przez SkyShowtime kilku tytułów od HBO Max. Na tej liście znalazła się m.in. „Warszawianka” z Borysem Szycem i „The Winner” produkcji czesko-słowackiej, węgierski „Informator„, czy szwedzkie „Pożądanie” i „Miasto niedźwiedzia„.

Data polskiej premiera SkyShowtime

Na początek serwis wystartował 20 września 2022 roku w Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji. Nieco ponad miesiąc później (25 października) do tego grona dołączyły Holandia i Portugalia.

Stopniowo oferta platformy udostępniana jest również w kolejnych krajach. Na 14 grudnia zaplanowano uruchomienie jej w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Kosowie, Serbii i Słowenii.

Nas najbardziej jednak interesuje termin premiery platformy w naszym kraju.

Ostatecznie potwierdzono, że data premiery SkyShowtime w Polsce to 14 lutego 2023 roku.

Oprócz Polski do tego grona dołączyły również: Albania, Andora, Czechy, Hiszpania, Macedonia Północna, Rumunia, Słowacja i Węgry.

Tak o premierze SkyShowtime na nowych rynkach mówił – Monty Sarhan, prezes platformy:

„Premiera SkyShowtime na ośmiu nowych rynkach to dla nas fantastyczny początek roku. To największy jak dotąd etap naszej ekspansji. Bardzo się cieszę, że możemy z sukcesem rozwijać serwis, który zadebiutował już w krajach nordyckich, Niderlandach, Portugalii i kilku krajach bałkańskich. Jestem przekonany, że nowi widzowie z Europy Centralnej pokochają naszą fantastyczną, dostępną w świetnej cenie ofertę filmów i seriali. Bardzo cieszy nas też to, że mieszkańcy regionu znów będą mieli możliwość obejrzenia swoich ulubionych produkcji oryginalnych” – przyznał Monty Sarhan, prezes SkyShowtime.

Myślicie, że SkyShowtime zdoła przebić obecnych już w Polsce gigantów streamingu? Cóż, na pewno nie będzie to łatwe zadanie. Z niecierpliwością czekamy więc na dalszy rozwój zdarzeń.

Zobacz także:

TEMATYKA:
VOD
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.