SkyShowtime kupuje seriale HBO Max. Wśród nich Warszawianka z Borysem Szycem!

10.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
SkyShowtime kupuje seriale HBO Max. Wśród nich Warszawianka z Borysem Szycem!
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nowy serwis VOD – SkyShowtime – zadebiutuje w Polsce już w lutym tego roku. Wraz z zapowiedzią wejścia na rynek coraz więcej informacji w przedmiocie jego oferty wychodzi na światło dzienne. Jak się okazuje, włodarze nowej platformy porozumieli się z Warner Bros. Discovery, przejmując wiele tytułów stworzonych z myślą o platformie HBO Max i tych, które do tej pory były tam udostępniane. Wśród nowości SkyShowtime znajdzie się m.in. “Warszawianka” z Borysem Szycem w roli głównej. 

Warszawianka na SkyShowtime. Serwis przejmuje tytuły od HBO Max

SkyShowtime to bezpośredni konkurent serwisów, takich jak serwis Netflix, HBO Max i usługa Amazon Prime Video. Jak się okazuje, nie wyklucza to kooperacji, czego dowodem jest transakcja zawarta między nowicjuszem na rynku VOD a serwisem spod szyldu Warner Bros. Discovery. 

Kontrakt obejmuje nabycie przez SkyShowtime wyłącznych praw do 21 lokalnych seriali, wśród których znalazły się trzy zupełnie nowe: polska “Warszawianka”, fińsko-szwedzki “ID” oraz czesko-słowacki “The Winner”. Dla polskiego reprezentanta będzie to szansa na dotarcie do szerszej publiki, po tym jak Warner Bros. postanowiło zrezygnować z inwestycji w lokalne produkcje z Europy Środkowej. 

Waszawianka na SkyShowtime
„Warszawianka”

W nowym serwisie znajdziemy również niedawnych serialowych debiutantów, takich jak szwedzkie “Miasto niedźwiedzia” i “Pożądanie”, norwescy “Przybysze”, duńskie “Kamikaze” oraz węgierski “Informator”. Nie zabraknie też nieco starszych produkcji, na których liście figurują następujące tytuły: “Ruxx”, “Głodni razem”, “Foodie Love”, “Hackerville”, “Módl się, słuchaj i zabijaj”, “Sin Novedad”, “Nieświadomi”, “Sukces”,  “Prawdziwa gwiazda”, “Cała reszta”, “Trefny szmal” oraz “Witamy na odludziu”.

SkyShowtime – oferta

Platforma w znacznej mierze stawia na lokalne, tj. europejskie filmy, seriale i programy, czego najlepszym świadectwem jest wspomniany kontrakt z Warner Bros. Znajdziecie tam również głośne światowe premiery, w tym te, za którymi stoją marki Universal Pictures, Paramount Pictures czy DreamWorks Animation.

SkyShowtime – kiedy w Polsce?

SkyShowtime zadebiutuje w Polsce w lutym 2023 roku. Dokładna data oraz cena abonamentu nie są na tę chwilę znane, ale można szacować, że miesięczny koszt wynosić będzie ok. 30 zł.

Źródło: The Hollywood Reporter, materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.