Składany Samsung Galaxy A ze średniej półki cenowej już za 2 lata?

09.06.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Składany Samsung Galaxy A ze średniej półki cenowej już za 2 lata?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Zdaniem jednego z użytkowników Twittera, który wielokrotnie podawał wiarygodne informacje, Samsung szykuje ciekawą nowość. Składany Samsung ze średniej półki cenowej mógłby wejść do oferty koreańskiego producenta w 2024 lub 2025 roku. Dołączyłby do składanych flagowców, czyli Z Flip i Z Fold, które wkrótce zobaczymy w czwartej już odsłonie.

Leakster informuje o rozszerzeniu rodziny składanych Samsungów

Zdaniem użytkownika chomvn8888 znanego z Twittera, można już stwierdzić, kiedy składany Samsung Galaxy A wejdzie na rynek. Miałoby się to stać najpóźniej za dwa lub trzy lata. Skąd taki termin?

Choć składane smartfony to wciąż nowinka technologiczna, ich ceny będą stopniowo spadały.

Dziś składany Samsung Galaxy Z Fold 3 kosztuje 7000 złotych lub więcej. Znacznie tańszy jest nieco mniejszy model Galaxy Z Flip 3. Jego cena zaczyna się od około trzech tysięcy złotych. Jeśli Samsung zdecydowałby się w nim na pewne cięcia (na przykład gorszy aparat, słabsze podzespoły), Samsung Galaxy A Flip mógłby kosztować około 2500 złotych. A to już niewiele więcej od Samsungów A o typowej budowie, które dziś kosztują nawet około 2000 złotych.

https://youtu.be/hsLP5SLsUY0

Składany Samsung Galaxy A, czy Galaxy Z Lite?

Dotychczas wszystkie składane Samsungi należą do rodziny Galaxy Z. Parametrami oraz ceną odpowiadają Samsungom Galaxy S. Nie znamy jeszcze oficjalnego nazewnictwa tańszych, składanych Samsungów. Być może producent doda do dotychczasowej nazwy dopisek „Lite”. Inną opcją jest zupełnie nowa litera w nazwie.

Składany Samsung Z Flip 3
Samsung Z Flip

Niezależnie od nazwy, warto poczekać na wprowadzenie tańszych, składanych telefonów na rynek. Dziś są raczej tylko ciekawostką i pokazem możliwości producentów. Wcześniej producenci muszą jednak uporać się z pewnymi problemami, jak dość delikatny ekran i wadliwy mechanizm otwierania.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.