Kiedy składany iPhone? Musimy uzbroić się w cierpliwość

11.02.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Kiedy składany iPhone? Musimy uzbroić się w cierpliwość
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wygląda na to, że składany iPhone będzie konkurentem dopiero dla Samsunga Galaxy Z Fold 7 lub Z Fold 8. Z najnowszych doniesień wynika, że Apple co prawda pracuje już nad takim modelem, planuje jednak jego premierę dopiero w 2026 lub 2027 roku.

Składany iPhone dopiero w 2026 lub 2027 roku

Najnowsze doniesienia pochodzą z Korei Południowej. Tam jeden z raportów wskazuje na możliwość rozpoczęcia sprzedaży składanego iPhone dopiero za dwa lub nawet trzy lata. Konkurenci, jak Google, czy OnePlus już teraz planują wprowadzenie kolejnych generacji „składaków”. Inni, jak choćby Samsung i Oppo, mają już teraz kilka generacji całkiem udanych sprzętów tego typu.

Samsung Galaxy Z Fold 5 (źródło Samsung)

Wygląda na to, że Apple planuje wprowadzić składany iPhone w „tym większym” rozmiarze. Będą więc raczej podobne do Samsungów Galaxy Z Fold, niż Galaxy Z Flip.

Mając przekątną ekranu w okolicach 7-8 cali, składany iPhone mógłby zastąpić w portfolio marki małe tablety.

Składane telefony

Z drugiej strony – Apple iPad Mini wciąż będzie jednak sporo tańszy od składanego iPhone. Tablety są jednak dziś wymierającym gatunkiem, nie tylko ze względu na dostępność składanych telefonów. Także te „zwykłe” mają w końcu całkiem spore ekrany.

Dostawcą składanego wyświetlacza dla rewolucyjnego iPhone’a może być Samsung Display lub LG Display. Z koreańskich doniesień wynika, że obie firmy dostarczyły już Apple prototypy elastycznych wyświetlaczy. Samsung ma spore doświadczenie w produkcji składanych ekranów. Być może jednak Apple zdecyduje się na współpracę z obiema firmami.

Składany laptop lub tablet Apple w 2028 roku?

Kolejne doniesienia dotyczą składanego Mac-a lub iPad-a. Być może gdy Apple wykombinuje już, jak składać wyświetlacz, zastosuje to rozwiązanie w wielu różnych urządzeniach. Niewielu producentów decyduje się na wprowadzenie do sprzedaży bardzo drogiego sprzętu, a w końcu elastyczny ekran mocno podnosi koszty.

Apple niejednokrotnie udowodniło już jednak, że może liczyć na swoich klientów i na to, że sięgną głębiej do swoich portfeli. Wystarczy wspomnieć najnowsze gogle Apple Vision Pro w cenie 3499 dolarów, czyli około 14 tysięcy złotych. Klienci ustawiają się po nie w kolejkach.

apple vision pro
Gogle Apple Vision pro

Składany laptop lub tablet Apple rzekomo ma otrzymać ekran o przekątnej 20,25″. Oczywiście tak duży będzie ekran po rozłożeniu. Na rynku nie ma dziś ani tabletów, ani laptopów z tak dużymi wyświetlaczami. Łącząc komfort pracy i sporą czytelność z kompaktowymi rozmiarami po złożeniu Apple może więc wypełnić zupełnie nową niszę na rynku.

Źródło zdjęcia głównego: GSMarena

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.