Samsung zrobił pierwszego składanego iPhone (no prawie). Wystarczy aplikacja Try Galaxy

31.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Samsung zrobił pierwszego składanego iPhone (no prawie). Wystarczy aplikacja Try Galaxy
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Znamy już oficjalną datę konferencji Wonderlust (12 września), podczas której zaprezentowane zostaną nowe produkty Apple – seria iPhone 15 oraz zegarki Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2. generacji. Nic nie wskazuje na to, że pojawią się składane iPhone’y. Firma Samsung skorzystała z tej okazji, aby pokazać użytkownikom smartfonów Apple, że mają czego żałować. Aplikacja Try Galaxy pozwala przekonać się, jak działają telefony ze składanym ekranem.

Aplikacja Try Galaxy

Aktualizacja wspomnianej aplikacji dotyczy wsparcia dla najnowszych składanych smartfonów Samsunga, czyli Galaxy Z Fold5 oraz Galaxy Z Flip5. Oznacza to, że użytkownicy iPhone’ów mogą na własnej skórze przekonać się, jak działają te smartfony. Aplikacja dostępna jest pod adresem trygalaxy.com, a do jej działania potrzebne są dwa iPhone’y.

Try galaxy

Po jej uruchomieniu i połączeniu ze sobą dwóch smartfonów marki Apple, użytkownicy mają możliwość sprawdzenia, jak działa system Android na urządzeniach ze składanym wyświetlaczem. Można przekonać się, jak aplikacje i widżety funkcjonują na smartfonach serii Galaxy Z.

„Działają” także unikalne dla tych urządzeń funkcje, takie jak na przykład FlexCam, która znacznie ułatwia robienie zdjęć selfie.

Try galaxy

Działa także Immersive Screen, czyli w skrócie rozszerzenie obrazu na obie części ekranu, a w przypadku tej aplikacji na dwa osobne wyświetlacze. Można także poczuć, jak takie rozwiązanie wspiera wielozadaniowość.

Warto dodać, że aplikacja kompatybilna jest z iPhonem 7 oraz nowszymi modelami i działa tylko z przeglądarką Safari.

Składany iPhone – co wiadomo?

Do tej pory na ten temat nie pojawiło się zbyt wiele doniesień. Jedna z niewielu plotek dotyczy tego, że takie urządzenie może mieć ekran, który po rozłożeniu będzie mieć przekątną o długości 9 cali.

Smartfon miałby obsługiwać rysik Apple Pencil, co przybliżyłoby jego możliwości do tych, które oferują iPady. Według analityka Ming-Chi Kuo, taki smartfon nie pojawi się co najmniej do 2025 roku.

Składane smartfony w Komputronik.pl

Źródło: GizmoChina, MacRumors

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.