Search icon

Szykuje się iPadowa rewolucja (m.in. składany iPad i tablet z 16-calowym ekranem)

02.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Szykuje się iPadowa rewolucja (m.in. składany iPad i tablet z 16-calowym ekranem)
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W sieci opublikowano niedawno doniesienia o tym, że pierwszym urządzeniem marki Apple ze składanym ekranem będzie iPad, a nie iPhone. Ma się to stać w 2024 roku.

Składany iPad to dopiero początek

Składany tablet ma być poligonem ćwiczebnym. Analitycy twierdzą, że Apple najpierw wypróbuje nową technologię na mniej popularnych tabletach, a dopiero później wdroży ją na polu smartfonów.

Podobno testowany jest już składany, 20-calowy wyświetlacz, w który mogłoby być wyposażone takie urządzenie.

Tak twierdzi ceniony analityk Ross Young, ale według niego, tego typu urządzenie pojawi się na rynku dopiero w 2026 lub 2027 roku.

składany iPad
Koncept składanego iPada. Źródło: MacRumors

Warto też dodać, że firma z Cupertino ma obecnie współpracować z LG nad rozwojem bardzo cienkiego szkła, które chroniłoby wyświetlacz składanych urządzeń.

Rewolucja nadejdzie szybciej niż myślicie

Co więcej, już pod koniec 2023 roku na rynku ma pojawić się iPad z ekranem, którego przekątna ma długość 16 cali. Takie informacje przeczytać można między innymi w serwisie The Information. Autorzy raportu twierdzą, że urządzenie przeznaczone będzie dla grafików i projektantów, ale nie podali na ten temat żadnych innych szczegółów.

iPad pro
iPad Pro z M2. Źródło: Apple

O większym tablecie marki Apple już na początku tego roku wspominał także Mark Gurman, redaktor serwisu Bloomberg. Informował wtedy, że Apple rozważa rozwój takiego urządzenia, ale jego zdaniem mogłoby ono jeszcze bardziej rozmyć granice między tabletem a laptopem. Gdyby tego było mało, to wspominano jeszcze o 14-calowym tablecie z wyświetlaczem mini-LED.

Być może kolejna generacja iPadów serii Pro zmieni się pod względem rozmiarów i dostępne będą warianty z 14-calowym i 16-calowym ekranem.

Plany, a raczej prognozy, są jak zwykle obiecujące. Czas pokaże, czy opisane wyżej przewidywania się spełnią.

Źródło: MacRumors

nano google news

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Szczególnie interesują mnie perypetie firmy Apple i produkty, które oferuje. Z urządzeń tej marki korzystam dopiero 10 lat, więc jeszcze wiele muszę się nauczyć.