Search icon

Samsung będzie miał konkurencję. Nadchodzą składane smartfony Oppo i OnePlus

31.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Samsung będzie miał konkurencję. Nadchodzą składane smartfony Oppo i OnePlus
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W 2022 swoje premiery miało sporo nowych, składanych smartfonów. Poza prezentacją nowych Samsungów Z Fold i Z Flip 4 poznaliśmy ich prawdopodobnie największego konkurenta – Xiaomi Mix Fold 2. Z pewnością nie mniej ciekawa będzie składana Motorola RAZR 2022, która korzysta z kultowego wyglądu Motoroli V3 z klapką. Kolejni producenci w 2022 roku prezentują lub zapowiadają swoje składane modele. Należą do nich również producenci z Chin. Kiedy na rynek trafi składany smartfon OnePlus i Oppo?

Dwa nowe składane smartfony Oppo

Póki co znamy tylko część informacji na temat składanych smartfonów chińskich marek. Najpewniej do sprzedaży w Europie trafi składany smartfon Oppo Find N Fold oraz nieco tańszy model – Find N Flip. Obie nazwy zostały zastrzeżone jako znaki towarowe.

Być może nazewnictwo będzie analogiczne do tego znanego z Samsunga. Tam Galaxy Z Fold jest flagowym modelem z ogromnym ekranem wewnętrznym. Galaxy Z Flip jest natomiast kompaktowy i znacznie tańszy, a z wyglądu może nieco przypominać telefony z klapką z przeszłości.

Jeśli chodzi o specyfikację obu modeli Oppo, to można oczekiwać zastosowania w nich procesora Snapdragon 8+ Gen 1. Więcej szczegółów poznamy zapewne już niedługo.

OnePlus Fold będzie bliźniakiem Oppo Find N?

Na temat składanego telefonu OnePlus na razie również nie wiadomo nic pewnego, ale od dłuższego czasu plotki z branży wskazują, że OnePlus Fold (bo tak może nazywać się składany telefon ten marki) będzie dokładnie tym samym telefonem co Oppo Find N, czyli flagowy składak, który zadebiutował w Chinach pod koniec 2021 roku.

składane smartfony Oppo
Find N – pierwszy składany smartfon Oppo.

Ponieważ Oppo Find N sprzedawany był wyłącznie w Państwie Środka, to jego przebrandowienie i sprzedawanie jako pierwszego składanego OnePlusa ma uzasadnienie. Jest to zresztą częsta praktyka chińskich producentów telefonów, którzy praktycznie te same urządzenia potrafią sprzedawać pod inną marką.

Sam telefon Oppo Find N został bardzo ciepło przyjęty i powszechnie chwalony pod praktycznie każdym aspektem – od jakości wykonania, przez design, aż po komfort jego użytkowania. Warto rzucić okiem na to, co na jego temat miał do powiedzenia MKBHD.

Plany wprowadzenia składanego smartfona zdradził natomiast szef OnePlusa, Pete Lau. Nie zrobił tego jednak wprost. Opublikował na Twitterze wpis z dwoma zdjęciami.

Pierwsze z nich pokazuje płytkę elektroniczną – być może to jeden z podzespołów rzeczonego smartfona.

Na drugim zdjęciu ktoś zgina ją w palcach w pół. Wpis zawiera też podpis: „Jak myślicie, co to jest?”.

Wpis Pete Lau został odczytany jednoznacznie – wiele redakcji zajmujących się elektroniką i smartfonami wprost odczytuje go jako zapowiedź składanego OnePlusa. Skoro OnePlus posiada niezbędną do stworzenia takiego telefonu technologię, ma ją także Oppo. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby w najbliższym czasie pojawiły się składane modele obu marek.

Składane smartfony OnePlus i Oppo mogą pojawić się na rynku jeszcze w tym roku, chociaż nie jest to jeszcze potwierdzone.

nano google news

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.