Skiff Mail to bezpieczna poczta e-mail z szyfrowaniem end-to-end (Gmail tego nie ma)

16.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Skiff Mail to bezpieczna poczta e-mail z szyfrowaniem end-to-end (Gmail tego nie ma)
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Poczta e-mail jest dzisiaj niezbędną formą komunikacji dla wielu z nas. Używamy jej w celach zawodowych, prywatnych, czy do rejestracji w różnych serwisach internetowych. Choć najczęściej zwracamy uwagę na funkcjonalność i prostą obsługę poczty mailowej lub darmowy dostęp do niej, to coraz więcej internautów zwraca też uwagę na bezpieczeństwo. Tu swoje zalety pokazuje skrzynka Skiff Mail. Czy ochrona prywatności jest jedyną zaletą poczty Skiff?

Skiff Mail – ochrona prywatności na najwyższym poziomie

Większość internautów posiada pocztę e-mailową Gmail (ponad 10 mln Polaków), Outlook lub połączoną z jednym z dużych serwisów (poczta na Onet, WP, Interii, o2, itp.).Co jakiś czas w sieci pojawiają się jednak skrzynki, które chcą się czymś wyróżnić. W przypadku poczty Skiff, podobnie jak miało to miejsce w poczcie OnMail, twórcy stawiają na jak najlepszy poziom bezpieczeństwa i na zapewnienie użytkownik prywatności.

Poczta Skiff Mail posiada szyfrowanie end-to-end, czego nie dostaniemy w Gmailu.

Co oznacza ta metoda szyfrowania? W dużym skrócie, szyfrowanie działa w taki sposób, aby tylko nadawca i odbiorca wiadomości e-mail mieli do niej dostęp. Jest to więc jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie korespondencji przed dostępem niepowołanych osób.

Skiff Mail - wygląd aplikacji mobilnej
Wygląd aplikacji mobilnej (źródło: Skiff)

Darmowa wersja poczty Skiff daje nam 10 GB miejsca na wiadomości, dane i przesyłane pliki. Z poczty skorzystamy w przeglądarce internetowej lub za pomocą aplikacji mobilnej na Android lub iOS.

Przejrzysty wygląd i intuicyjna obsługa Skiff Mail

Poczta mailowa Skiff Mail oferuje swoim użytkownikom nie tylko zaawansowany sposób szyfrowania wiadomości i sporo miejsca na dane. Po wejściu na stronę poczty zobaczymy bardzo przyjemny wygląd, w którym od razu się odnajdziemy. Poszczególne funkcje są logicznie poukładane, a użytkownik poczty może nieco spersonalizować wygląd strony – na przykład wybierając jasny lub ciemny motyw. Aplikacje mobilne również wyglądają bardzo dobrze i nowocześnie.

Poza panelem do odczytywania i tworzenia wiadomości, w Skiff Mail możemy także podzielić swoją pocztę na poszczególne foldery. Pomogą w tym intuicyjne filtry.

Niestety, przejście do Skiff Mail z innej poczty nie jest tak proste, jak miało to miejsce w usłudze OnMail. Nie możemy bowiem zaimportować całych skrzynek z zewnątrz a jedynie ściągniemy samą pocztę e-mail (w pliku .eml).

Skiff Mail ma kilka podstawowych opcji, jak dwuetapowa weryfikacja przy logowaniu oraz możliwość stworzenia dodatkowych aliasów. W ramach Skiff Mail mamy też dostępne usługi Drive (dysk na dane) i Pages – także są w pełni szyfrowane metodą end-to-end).

Źródło zdjęcia głównego: https://knowtechie.com/

Może zainteresują Cię także te artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.