Aplikacje do skanowania kodów QR i kreskowych

20.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Aplikacje do skanowania kodów QR i kreskowych
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Kody QR oraz kreskowe pozwalają uzyskać mnóstwo przydatnych informacji. Aby je odczytać nie potrzeba na szczęście żadnego specjalistycznego sprzętu – wystarczy tylko telefon komórkowy z aparatem. Jeśli często masz potrzebę odczytania kodu kreskowego lub QR, sprawdź wybrane przez nas najlepsze aplikacje na iOS oraz Android, dzięki którym z łatwością dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz.

Dlaczego warto korzystać ze skanera kodów QR i czytników kodów kreskowych?

Kod kreskowy umożliwia uzyskanie informacji dotyczących danego produktu lub przesyłki – wskazuje kraj producenta, numer wytwórcy lub dystrybutora, a także rodzaj artykułu. Jest to po prostu pionowy układ równoległych linii. W przypadku kodu QR, który jest już dwuwymiarowy i tworzą go kwadraty ułożone w siatce, można zapisać więcej informacji. Odczytując go, uzyskasz dostęp między innymi do tekstu lub strony www.

Jakie zalety niesie odczytywanie kodów QR oraz kreskowych? Może ono znacznie ułatwić życie w wielu jego obszarach: podczas zakupów, wizyt w muzeach, odbieraniu paczki z paczkomatu, wypożyczania roweru lub hulajnogi czy logowania się na różne serwisy. Bez wątpienia zatem zaletą aplikacji-skanerów jest przede wszystkim oszczędność czasu i wygoda.

Dowiedz się więcej na temat kodów QR:
Co to jest kod QR? Do czego służy? Jak zeskanować kod QR?

Skaner kodów QR i kreskowych – 7 aplikacji na Androida i iPhone’a

W wielu nowoczesnych smartfonach ma się możliwość zeskanowania kodu QR już z poziomu aparatu telefonu. Jeśli jednak Twoje urządzenie nie ma takiej funkcji, możesz zainstalować dedykowaną aplikację. Jakie czytniki kodów kreskowych i QR polecamy? Poniżej znajdziesz 7 propozycji.

Skaner Kodów QR i Kreskowych – łatwa w obsłudze aplikacja na iOS i Androida

skaner kodów QR i kreskowych

Jeśli chcesz odczytać kod kreskowy lub kod QR, Skaner Kodów QR i Kreskowych będzie najlepszym wyborem. Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze – wystarczy tylko skierować swojego smartfona na kod, który chcesz zeskanować, a program automatycznie go rozpozna. Nie trzeba nic klikać, ani stosować przybliżeń. Aplikacja odczytuje wszystkie typy kodów QR oraz kreskowych. Można jej nawet używać do skanowania kuponów, by otrzymać różne zniżki, a dzięki temu oszczędzić pieniądze.

Czytnik Kodów QR i Kreskowych – aplikacja do skanowania kodów kreskowych żywności i QR (Android)

czytnik kodów QR i kreskowych

Aplikacja oferuje zarówno odczytywanie kodów kreskowych, jak i skaner kodów QR. Darmowy program można wykorzystać do odkodowania produktów, adresów URL i e-mail, kalendarza, lokalizacji, tekstu i wielu innych. Tak jak i w przypadku poprzedniej apki, w tej również można zeskanować promocje i kody kuponów, aby otrzymać zniżki. Wśród funkcji warto jeszcze wymienić możliwość korzystania z latarki do skanowania w ciemnej lokalizacji oraz odczytywanie kodów QR i kreskowych z galerii.

QR Skaner / QR Kod – aplikacja kodów QR (Android)

skaner kodów QR

Kolejną wartą polecenia, wysoko ocenianą aplikacją jest QR Skaner/QR Kod. Jak podkreślają twórcy, jest bardzo szybka, łatwa w użyciu oraz bezpieczna. Umożliwia zeskanowanie wszystkich rodzajów kodów QR oraz kreskowych. Natychmiast odczytuje zakodowane informacje, nawet bez połączenia telefonu z Internetem. Aplikacja obsługuje też latarkę przydatną w zaciemnionych miejscach i zapisuje historię skanowania – można dzięki temu bez problemu wrócić do wcześniejszych plików.

Czytnik Kodów QR i Paskowych – darmowy skaner kodów kreskowych (Android)

czytniki kodów kreskowych i QR

Czytnik Kodów QR i Paskowych to darmowa i bezpieczna aplikacja, która oferuje wszystkie niezbędne funkcje. Przede wszystkim pozwala zeskanować dowolny kod QR lub paskowy, by uzyskać dodatkowe informacje. Obsługuje wszystkie popularne formaty: QR, Data Matrix, UPC, EAN, Code 39, Aztec i wiele innych. Oprócz bezpośredniego skanowania, wykrywa też kody na obrazach z galerii. W ciemnych lokalizacjach bez problemu aktywujesz latarkę, a dodatkowe funkcje umożliwiają odczytywanie kodów również z większych odległości.

Skaner kodów kreskowych i QR – bezpieczna aplikacja na Androida

skaner kodów kreskowych i QR

Skaner kodów kreskowych i QR to bezpieczna, szybka i łatwa w użyciu aplikacja. Oferuje szereg opcji – pozwala na skanowanie kodów kreskowych i szybkie wyszukiwanie produktów, a także ich cen czy opinii. Dzięki temu można sprawnie wyszukać informacje o danych artykułach i porównać ich ceny np. na Allegro czy Amazonie. Skanowanie odbywa się automatycznie – nie trzeba robić zdjęć, dostosowywać przybliżenia czy klikać przycisków. Co więcej, aplikacja umożliwia nie tylko odczytanie kodów, ale też ich tworzenie.

QR Reader for iPhone – prosty skaner kodów QR online (iOS)

skaner kodów QR - iPhone

QR Reader for iPhone to aplikacja, która automatycznie skanuje kody QR, kody kreskowe. Wystarczy tylko skierować aparat swojego telefonu w odpowiednie miejsce i przytrzymać. Apka pozwala przeglądać produkty, oferty i kupony. Oferuje również dodatkowe funkcje, takie jak skaner PDF, wizytówek oraz baz danych. Można w niej również wygenerować własne kody QR i wyeksportować je jako PNG lub SVG, a następnie udostępnić za pomocą maila, komunikatora oraz Twittera czy Facebooka.

QR Skaner – skaner kodów QR (iOS)

czytnik kodów QR na iOS

Qr Skaner odczytuje wszystkie popularne kody, pokazując między innymi ceny oraz informacje na temat zeskanowanego produktu. Ponadto pozwala zapoznać się z różnymi zakodowanymi tekstami, stronami internetowymi, lokalizacją, telefonem czy mailem. Wszystkie zeskanowane kody są zapisywane w historii, więc zawsze można do nich wrócić. Aplikacja umożliwia również tworzenie własnych kodów QR i ich udostępnianie w mediach społecznościowych i różnych serwisach.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.