Będzie 2 sezon Silos! Apple zamówiło kontynuację serialu, którego fanem jest m.in. Stephen King

17.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Będzie 2 sezon Silos! Apple zamówiło kontynuację serialu, którego fanem jest m.in. Stephen King
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Serwis Apple TV+ ma swój nowy hit. To debiutujący niedawno “Silos” z Rebeccą Ferguson w roli głównej. Mnożąca się liczba fanów serialu postawiła sprawę jasno – 2. sezon powstanie! Co już wiadomo? 

Silos: 2. sezon zamówiony

“Silos” to serial sci-fi bazujący na trylogii autorstwa Hugha Howeya, który debiutował w Apple TV+ na początku maja. Perypetie bohaterów zamkniętych w wielkim, podziemnym silosie przekonały widzów na tyle, że decydenci postanowili dać mu kolejną szansę. 2. sezon został oficjalnie zamówiony!

Twórca dystopijnej serii – Graham Yost – nie kryje ekscytacji w związku z tym krokiem: 

Nie możemy się doczekać, aż widzowie na całym świecie zanurzą się w epickim świecie, który stworzyliśmy, aby ożywić powieści Hugha Howeya. Apple wierzyło w naszą wizję od pierwszego dnia i to zaszczyt mieć możliwość zagłębienia się w tę historię i odkrywania kolejnych warstw naszych bohaterów w »Silosie«.

Wtóruje mu dyrektor programowy Apple TV+ – Matt Cherniss:

To było niezwykle satysfakcjonujące widzieć, jak wciągająca, klimatyczna i pięknie wykonana epopeja science-fiction »Silos« szybko stała się serialem dramatycznym numer jeden w Apple. Ponieważ widzowie na całym świecie dali się porwać tajemnicom i spiskom ukrytym w tym fascynującym podziemnym świecie, oglądalność wciąż rośnie, a my jesteśmy tak bardzo podekscytowani myślą o kolejnych tajemnicach silosu, które ujrzą światło dzienne na łamach drugiego sezonu.  

Słów uznania nie brakuje również z zewnątrz. Serialem zachwycał się niedawno m.in. sam Stephen King, nazywając go “doskonałym science-fiction z trójwymiarowymi postaciami”:

Tytuł zdobywa też świetne oceny w agregatorach opinii (87% przychylnych recenzji krytyków i widowni w Rotten Tomatoes; średnia 8,1 w serwisie IMDb oraz 7,5 w rodzimym Filmwebie). 

Czyją zasługą jest tak dobry odbiór? 

Silos – obsada i twórcy

W serialu wystąpili m.in. wspomniana już Rebecca Ferguson oraz James Palmer, Rashida Jones, Common, Harriet Walter, Chinaza Uche, Avi Nash, David Oyelowo i Tim Robbins.

Producentami wykonawczymi serialu są Graham Yost, Fred Golan, Rebecca Ferguson, Ingrid Escajeda, Remi Aubuchon, Morten Tyldum, Nina Jack oraz Hugh Howey. Tyldum jest również jednym z reżyserów tytułu. 

Kiedy premiera 2. sezonu? 

Data premiery kolejnej odsłony serialu jest na ten moment nieznana. W serwisie znajdziecie już jednak część pierwszego sezonu. Jego ostatni odcinek zagości w bibliotece platformy 30 czerwca.

Źródło: Apple TV+

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.