Search icon

She Said – produkcja o zbrodniach Harveya Weinsteina zmierza do kin. Jest już pierwszy zwiastun

15.07.2022 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
She Said – produkcja o zbrodniach Harveya Weinsteina zmierza do kin. Jest już pierwszy zwiastun
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Harvey Weinstein był niegdyś prawdziwą legendą kina. Dziś znany jest zaś jako czarny charakter z Hollywood. ‘She Said’ ujawnia kulisy dziennikarskiego śledztwa, które doprowadziło do ujawnienia jego zbrodniczych poczynań. Światło dzienne ujrzał właśnie pierwszy trailer produkcji. 

She Said – zwiastun 

Producent filmowy Harvey Weinstein długo ukrywał przed światem swoje prawdziwe oblicze. Obecnie znany jest jednak jako przestępca seksualny, który zniszczył życia dziesiątek kobiet. Wykorzystując swoją pozycję, gwałcił, molestował i zastraszał, co pozostawało z dala od reflektorów. 

Było tak do czasu aż dwie dziennikarki New York Timesa – Megan Twohey i Jodi Kantor – zdecydowały się na podjęcie własnego śledztwa w tej sprawie. Ich zaangażowanie przywróciło wielu wiarę, że sprawiedliwość potrafi dosięgnąć nawet tych, którzy w ramach systemu zdają się nietykalni. 

Tym samym dało początek ogólnoświatowej akcji ‘Me too’, w ramach której ofiary przemocy seksualnej zaczęły głośno mówić o traumach, jakich doświadczyły lub doświadczają. 

Reportaż bohaterek tej historii został doceniony Nagrodą Pulitzera. Drogę do jego powstania obrazuje zaś bestsellerowy tytuł She Said: Breaking the Sexual Harassment Story That Helped Ignite a Movement. Właśnie na jego podstawie powstała nadchodząca produkcja. 

Reżyserką She Said jest Maria Schrader (Unorthodox), scenarzystką zaś Rebecca Lenkiewicz. W rolach głównych zobaczymy Carey Mulligan i Zoe Kazan.

Za produkcją filmu stoją Brad Pitt, Dede Gardner i Jeremy Kleiner (Plan B Entertainment). Producentkami wykonawczymi są z kolei Megan Ellison i Sue Naegle (Annapurna Pictures)

Kiedy premiera?

Premiera kinowa She Said odbędzie się 18 listopada 2022 roku.

Źródło: Variety, fot. Plan B Entertainment / Universal Pictures

Przeczytaj także:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.