“Ród smoka”: sezon 2. na rekordowym zwiastunie. Krwawe widowisko przyciągnęło miliony

06.12.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Ród smoka”: sezon 2. na rekordowym zwiastunie. Krwawe widowisko przyciągnęło miliony
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jedna z lepiej przyjętych serii oryginalnych HBO Max – “Ród smoka” – powraca na zwiastunie swojego 2. sezonu. Krwawa wojna pomiędzy ludźmi i smokami zawita na małe ekrany latem przyszłego roku. 

Ród smoka: sezon 2 – zwiastun już dostępny

Podczas Comic Con Experience HBO miało okazję zaprezentować szerokiej publice zwiastun 2. sezonu serialu “Ród smoka”. Ten okazał się rekordowy pod kątem oglądalności – jak donosi streamer, w ciągu pierwszych 48 godzin od premiery obejrzało go aż 63 mln osób na różnych platformach. Od globalnego startu serwisu HBO Max żaden inny klip nie zdołał osiągnąć porównywalnego rezultatu. Co stoi za tym sukcesem? 

Cóż, jak na “Ród smoka” przystało, jego zapowiedź stanowi kuszący przedsmak epickiej opowieści, jaką przygotowali dla nas twórcy. 

Nie ma wojny tak nienawistnej dla bogów jak wojna pomiędzy krewnymi i nie ma wojny tak krwawej jak wojna pomiędzy smokami

– słyszymy podczas trwającego niespełna 1,5 minuty seansu. 

Zwiastun od samego początku stopniuje napięcie, poruszając się po bardzo cienkiej linii pomiędzy pokojem a nieposkromioną, bratobójczą walką. Ta jednak jest nieunikniona: 

Ród smoka: sezon 2 – obsada i twórcy 

W obsadzie pojawiają się po raz kolejny: Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Eve Best, Steve Toussaint, Fabien Frankel, Ewan Mitchell, Tom Glynn-Carney, Sonoya Mizuno i Rhys Ifans.

Nie zabraknie też nowych twarzy, wśród których znaleźli się: Clinton Liberty, Jamie Kenna, Kieran Bew, Tom Bennett, Tom Taylor, Vincent Regan, Gayle Rankin, Freddie Fox, Simon Russell Beale i Abubakar Salim.

Twórcami serii są Ryan J. Condal (“Hercules”, “Colony”) i Miguel Sapochnik (“Dr House”, “Detektyw”). 

Kiedy premiera 2. sezonu? 

Sezon 2. serialu zadebiutuje w HBO Max (lub już Max) latem 2024 roku. Złoży się na niego 8 odcinków. 

Źródło: Max

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.