Serwisy VOD sprzedawane w pakietach? HBO Max rozmawia z konkurencją

03.11.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Serwisy VOD sprzedawane w pakietach? HBO Max rozmawia z konkurencją
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Topowe serwisy VOD sprzedawane w pakietach? Właśnie taka sugestia padła z ust Davida Zaslava – CEO Warner Bros. Discovery, do którego należą m.in. HBO Max i Player. Co to oznacza dla widzów? 

Serwisy VOD sprzedawane w pakietach?

Netflix, HBO Max, Disney+, a może Amazon Prime Video? Pytanie to w oczach milionów widzów na całym świecie pozostaje niezmiennie aktualne, co też dostrzega szef Warner Bros. Discovery, David Zaslav. Co więcej, biznesmen zdążył już poczynić pewne kroki w kierunku nawiązania współpracy z konkurencją. Nie możemy na ten moment liczyć na żadne szczegóły, jednak serwisy VOD sprzedawane w pakietach mają być już od dłuższego czasu przedmiotem rozmów między największymi graczami na rynku VOD. Jak zdradził Zaslav: 

Wiecie, gdy rozmawiamy z konsumentami, uważają to za trudne [kwestię wyboru konkretnej usługi – przyp. red.], więc myślę, że jedną z rzeczy, którym się przyjrzymy, patrząc w przyszłość, jest tworzenie pakietów. Niektóre z tych zmian i niektóre z tych sytuacji, które będą miały miejsce, mogą zapoczątkować szybsze przejście do takich zagadnień, jak łączenie treści w pakiety jako sposób na tworzenie większej wartości i lepszego doświadczenia konsumenckiego.

Co to oznacza? Dwa najbardziej prawdopodobne rozwiązania to niezależny dostęp do wybranych platform w ramach jednej opłaty abonamentowej albo rozbudowanie oferty danego serwisu o tytuły spod szyldu konkurencji. Jak będzie, czas pokaże. 

Seriale HBO Max na Netfliksie

Serwisy VOD sprzedawane w pakietach oznaczałyby kres wyłączności w zakresie dystrybucji treści oryginalnych dla “macierzystej” platformy. Namiastkę tego, czego możemy się spodziewać, obserwujemy już zresztą od jakiegoś czasu. Wystarczy wspomnieć, że na Netfliksie wylądowały popularne produkcje oryginalne HBO, takie jak “Sześć stóp pod ziemią”, “Gracze”, “Pacyfik”, “Kompania braci” oraz “Niepewne”. A to zaledwie wstęp do dalszej współpracy gigantów streamingu.

Źródło: The Hollywood Reporter

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
VOD
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.