Polecane seriale o wampirach, wilkołakach i łowcach potworów – TOP 10

16.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Polecane seriale o wampirach, wilkołakach i łowcach potworów – TOP 10
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Temat wampirów w popkulturze nie traci na popularności od kilku dekad. Powstało mnóstwo tytułów, które podchodząc do tego motywu – od lekkiej i zabawnej komedii, przez dramaty skupione na emocjach, aż po czystej krwi horrory, których głównym zadaniem jest podniesienie ciśnienia krwi płynącej w żyłach. W naszym zestawieniu znajdziecie seriale o wampirach gwarantujące pełny pakiet doznań.

Ranking seriali o wampirach

Pod osłoną nocy

Wampir z zasadami (Alex O’Loughlin) zakochuje się w śmiertelniczce – reporterce Beth Turner (Sophia Myles). Choć nie widzi dla nich wspólnej przyszłości, z czasem okazuje się, że przeszłość zdążyła już ich połączyć. Czy da szansę uczuciu?

Czysta krew (True Blood) (HBO Max, Player, PLAY NOW)

W Bon Temps ludzie i wampiry żyją tuż obok siebie. Wszystko za sprawą wynalazku syntetycznej krwi, który znacznie polepszył ich relacje. Co więcej, bohaterka niniejszego serialu preferuje właśnie ich towarzystwo – tylko im nie potrafi bowiem czytać w myślach. Wkrótce zakochuje się w jednym z krwiożerców.

Dom grozy (HBO Max, Canal+ Online, Player, PLAY NOW)

Kolejny horror o wampirach przenosi widza do Anglii schyłku XIX wieku. W mieście dochodzi do serii niewyjaśnionych zbrodni, których sprawstwo przypisuje się z czasem złym mocom. Własne śledztwo w sprawie wszczynają osobiście dotknięty zdarzeniami sir Malcolm Murray (Timothy Dalton) oraz spirytystka Vanessa Ives (Eva Green).

Nocna msza (Netflix)

Seriale o wampirach wzbogaca również produkcja oryginalna Netflixa. “Nocna msza” to historia o odizolowanej od świata społeczności, która doświadcza serii niewyjaśnionych zdarzeń. Zbiegają się one w czasie z przybyciem byłego więźnia, który niegdyś zamieszkiwał wyspę oraz charyzmatycznego księdza, za którym podążają wierni.

Drakula – 2020 (Netflix)

Historia o Draculi doczekała się również swojej odświeżonej wersji. Mroczny bohater snuje plany przeprowadzki do Anglii, w czym pomóc ma mu radca prawny Jonathan Harker (John Heffernan). Ten jednak z czasem odkrywa prawdziwe intencje swojego pracodawcy. Ratunku upatruje w ucieczce do pobliskiego klasztoru…

Hemlock Grove (Netflix)

Kiedy w mieście ginie nastolatka, potencjalnych sprawców zbrodni nie brakuje. Na liście osób podejrzanych znajdują się m.in. uciekinierzy z biotechnologicznego laboratorium, wilkołak i syn miejscowej osobowości. Gdzie leży prawda?

Co robimy w ukryciu – 2019 (HBO Max, Canal+ Online, Disney+, Player, PLAY NOW)

Grupa nowojorskich wampirów próbuje wieść normalne życie. Przybycie ich mrocznego przywódcy wkrótce przypomina im jednak, że spokojny los nigdy nie był ich przeznaczeniem…

Pamiętniki wampirów (HBO Max, Amazon Prime Video, Chili)

Pora na seriale o wampirach i miłości. Bohaterką niniejszego jest Elena Gilbert (Nina Dobrev) – nastolatka nieświadoma, że obiekt jej westchnień jest wampirem (Paul Wesley). Wkrótce sprawy komplikują się jeszcze bardziej. W mieście dochodzi bowiem do zabójstw, powiązanych z osobą jej ukochanego…

Buffy: Postrach wampirów (Disney+)

Ten przygodowy horror o wampirach dla młodzieży przybliża nam postać Buffy (Sarah Michelle Gellar) – nastolatki wybranej do wypełnienia misji zwalczania krwiożerców. Próbując odciąć się od swojej przeszłości, dziewczyna przeprowadza się do Kalifornii. Jej przeznaczenie nie pozwala jej jednak o sobie zapomnieć. Serial znajdziecie na platformie Disney+.

Castlevania (Netflix)

Nasze zestawienie zwieńcza animacja o wampirach. Jej bohater – ostatni pozostały przy życiu członek rodu Belmont – stawia czoła samemu Drakuli, który pragnie pogrążyć w mroku całą Europę Wschodnią.

Źródło: materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.