10 najlepszych polskich seriali oryginalnych na Player.pl (i kilka zapowiedzi)

03.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
10 najlepszych polskich seriali oryginalnych na Player.pl (i kilka zapowiedzi)
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Polska platforma VOD Player oferuje wiele ciekawych filmów, seriali, dokumentów, a także programów rozrywkowych. Jakie seriale na Player są w szczególności warte obejrzenia? Dowiecie się tego po sprawdzeniu przygotowanego przez nas rankingu TOP 10 seriali TVN Player.

Ranking seriali na Player w zestawieniu TOP 10

W rankingu najlepszych seriali Player królują przede wszystkim kryminały. W TOP 10 nie mogło zabraknąć historii opartych na faktach, a także ekranizacji słynnych powieści kryminalnych, w tym między innymi autorstwa Remigiusza Mroza. Które seriale na Player w szczególności warto obejrzeć? Oto nasze TOP 10.

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

Ranking najlepszych seriali na Player otwiera 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy. Dramat z elementami kina sensacyjnego opowiada prawdziwą historię mężczyzny, który został skazany na 25 lat więzienia. Pewien policjant postanawia rozwiązać tę zagadkową sprawę i odkryć, czy więzień rzeczywiście jest winny przestępstwa. W roli Tomasza Komendy wystąpił Piotr Trojan (Chce się żyć, Johnny), natomiast w komisarza Tołoczko wcielił się Andrzej Konopka (Żyć nie umierać, Kler, Róża).

Skazana

Drugie miejsce w rankingu najlepszych seriali Player należy się produkcji zatytułowanej Skazana. Polski kryminał opowiada o sędzinie, która została niesłusznie oskarżona o zabójstwo i trafia do więzienia. Niestety zostaje jej przydzielony ten sam zakład karny, w którym przebywają kobiety, które sama skazała swoimi wyrokami. W roli głównej Agata Kulesza (Sala samobójców, Róża, Ida, Jestem mordercą).

Kontrola

Trzecie miejsce w rankingu seriali Player zajmuje wysoko oceniana Kontrola. Ten krótki serial opowiada o dwóch kobietach, które niegdyś były w związku i po latach wpadają na siebie podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku. W rolach głównych wystąpiły: Ada Chlebicka (Miłość do kwadratu, Bejbi blues, Hiacynt) oraz Ewelina Pankowska (Jak pokochałam gangstera, Korona królów, Szczęście).

Pajęczyna

Do seriali na Playerze, które warto obejrzeć, należy także Pajęczyna. Thriller jest po części inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, opowiada historię kobiety, której matka była wybitnym naukowcem w programie nuklearnym Grzegorza Giedrowicza. Akcja rozgrywa się jednocześnie w 1978 i 2010 roku, a w obsadzie znalazły się takie polskie gwiazdy jak: Andrzej Grabowski, Eryk Lubos, Marek Kalita czy też Anna Radwan.

Chyłka

W rankingu seriali TVN Player nie mogło zabraknąć również Chyłki. Kryminał stanowi adaptację twórczości Remigiusza Mroza. Opowiada o Joannie Chyłka, bezkompromisowej i odważnej kobiecie, która utrzymuje się z udzielania porad prawych (w tej roli Magdalena Cielecka, znana między innymi z serialu Magda M.). Kolejne sezony przedstawiają różne sprawy, których rozwiązania podejmuje się prawniczka.  

Nieobecni

W rankingu seriali Player znalazł się również polski kryminał Nieobecni z doborową obsadą (Justyna Wasilewska, Piotr Głowacki, Danuta Stenka, Grzegorz Damięcki, Izabela Kuna, Zbigniew Stryj). Produkcja opowiada o kobiecie, która powraca do rodzinnego miasteczka po długiej nieobecności i nie zastaje w nim bliskich. Gdy rodzice oraz brat bohaterki nie dają żadnych znaków życia, rozpoczynają się dramatyczne poszukiwania.

Żywioły Saszy — Ogień

Inny wysoko oceniany przez widzów kryminał to Żywioły Saszy — Ogień z Magdaleną Boczarską w roli głównej. Serial opowiada o kobiecie, która kształciła się w Wielkiej Brytanii w dziedzinie profilowania kryminalnego. Gdy powraca do Polski, od razu zyskuje szansę udziału w ważnym śledztwie. Każdy odcinek rzuca nowe światło na sprawę.

Szadź

Co jeszcze warto obejrzeć na Player?Seriale, które powstały na podstawie powieści zdecydowanie zaliczają się do tej grupy. Dobrym przykładem jest Szadź, produkcja inspirowana twórczością Igora Brejdyganta. Kryminał opowiada o seryjnym mordercy młodych kobiet (w tej roli Maciej Stuhr) i podążającej jego tropami komisarzu policji (w panią komisarz wcieliła się Aleksandra Popławska). 

Behawiorysta

Kolejna warta uwagi produkcja, jeśli chodzi o seriale na Player, to Behawiorysta. Kryminał opowiada o mordercy upubliczniającym swoje dokonania w Internecie oraz ścigającym go byłym prokuratorze. W rolach głównych Robert Więckiewicz (W ciemności, Pod Mocnym Aniołem) oraz Krystian Pesta (Jak zostałem gangsterem: Historia prawdziwa, Belfer).

Mamy to

Ostatnie miejsce w rankingu najlepszych seriali na Player należy do komedii Mamy to. Ten lekki serial, zainspirowany wielokrotnie nagradzanym amerykańskim Modern Family, podejmuje temat rodzicielstwa we współczesnym świecie. W rolach głównych: Katarzyna Kołeczek (Listy do M.), Laura Breszka (Wataha), Szymon Mysłakowski (Wojna żeńsko-męska) oraz Szymon Roszak (Kamienie na szaniec).

Zapowiedzi nowych seriali na Player

Powyżej zestawiliśmy wszystkie najlepsze seriale Player 2022. W Nowym Roku 2023 ranking ten może ulec zmianie, ponieważ platforma VOD szykuje wiele nowości. Zapowiedziano już serial Motylek, nawiązujący do cyklu powieści Katarzyny Puzyńskiej, a także produkcję komediową — Mój agent. Tymczasem wielbiciele Skazanej z pewnością zacierają ręce na myśl o zbliżającym się spin-offie — Pati.

Mój agent

Jeśli chodzi o nowe seriale Player, najprawdopodobniej na początku 2023 roku będzie mieć miejsce premiera Mój agent z Magdą Cielecką, Danutą Stenką i Grażyną Szapołowską. Zapowiedziany przez platformę VOD serial jest inspirowany francuską produkcją komediowo-obyczajową, Dix pour cent. Gwiazdy występujące w serialu występują pod własnymi nazwiskami, jednak w rzeczywistości grają one fikcyjne wersje siebie.

Motylek

Jakie jeszcze szykuje seriale Player? 2022 był rokiem rozpoczęcia zdjęć do serialu inspirowanego powieścią Katarzyny Puzyńskiej — Motylek. Aktualnie zdjęcia zakończono i prace są na etapie montażu. Za produkcję, która ukaże się w serwisie VOD najpewniej w 2023 roku, odpowiada Akson Studio, znane między innymi z serialu TVP Krucjata.

Pati

Pośród nowych seriali Player pojawi się również spin-off Skazanej. Platforma VOD zapowiedziała, że serial zatytułowany Pati zadebiutuje wiosną 2023 roku. Produkcja będzie opowiadać o losach Patrycji Cichy „Pati” przed jej skazaniem na pobyt w więzieniu. W kobietę, z którą w serialu Skazana sędzina Alicja Mazur dzieliła celę, ponownie wcieli się Aleksandra Adamska.

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Z wykształcenia biolog — antropolog, zawodowo od 2017 roku zajmuje się tworzeniem contentu dla różnych marek. Wcześniej pracowała w branży eventowej. Stara się dużo podróżować, przede wszystkim górskimi szlakami, kocha psy (najbardziej swojego setera szkockiego!), jest również miłośniczką gier planszowych oraz gier video, w szczególności z gatunku action-RPG.